wtorek, 01 sierpień 2017 12:16

Port pomaga dzieciom

Napisał
Port pomaga dzieciom fot. portgdanski.pl

Fundacja Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek” została wyróżniona odznaką honorową „Primus in Agendo” (Pierwszy w działaniu) za zasługi na rzecz polityki społecznej. Odznaczenie jest wyrazem uznania dla osób i instytucji, które aktywnie angażują się w działania dla rynku pracy i społeczeństwa. Przyznawane jest przez ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej.

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk pragnie pogratulować Fundacji tego wyróżnienia. - Pan Władek robi rzeczy niezwykłe. Skala pomocy, którą niesie, jest ogromna. Jesteśmy dumni z tego, że założyciel Fundacji wywodzi się z Portu Gdańsk - mówi Łukasz Greinke, prezes ZMPG.

Władysław Ornowski był wieloletnim pracownikiem Portu, do dziś jest z nim bardzo związany. Fundację założył z żoną - Marią - ponad 20 lat temu. Angażują się w pomoc najbardziej potrzebującym: wykluczonym społecznie, dzieciom z rodzin z problemami, samotnym matkom, osobom, które chcą wrócić do normalnego życia. Aktywnie wspierają ich przyjaciele. To jedna z pierwszych w kraju organizacji, która zbierała żywność w sklepach.

Jako Fundacja współpracują z przedsiębiorcami, instytucjami i osobami prywatnymi, które zapewniają podopiecznym Pana Władka najpotrzebniejsze rzeczy. - Rozwozimy żywność, ubrania, koce, pościele, łóżka. Wszystko, co potrzebne jest w domu - tłumaczy Władysław Ornowski.

Organizują kolonie i zimowiska dla dzieci z trudnych rodzin. Wspomagają także seniorów, którzy związani są z Portem Gdańsk. Regularnie się spotykają, wspólnie siadają przy wigilijnym stole. Fundacja działa na terenie całego województwa. Charakterystyczny niebieski samochód Pana Władka przejechał niemal pół miliona km, docierając do swoich podopiecznych. Pracują od świtu do późnej nocy. - Uśmiech dzieci to dla mnie największa nagroda. Czysta wdzięczność jest najpiękniejsza - mówi pan Władysław.

W pomoc Fundacji włącza się także Port Gdańsk i jego spółki zależne, m.in. Port Gdański Eksploatacja oraz Rezerwa, które wspierają Pana Władka od lat. - Pomagamy między innymi przy organizacji transportu. Nasi pracownicy adaptują pomieszczenia w szkołach na potrzeby dzieciaków i instalują np. łóżka, na których śpią dzieci Pana Władka podczas kolonii - mówi Patryk Felmet, prezes Przedsiębiorstwa Usług Portowych Rezerwa. Udostępniają Panu Władkowi powierzchnie magazynowe. Fundacja przechowuje tam produkty, które później trafiają do potrzebujących.

Dlaczego spółka pomaga Fundacji? - Uważam, że każda dojrzała organizacja powinna działać nie tylko na rzecz swoich pracowników, ale także całej społeczności lokalnej. Podejmujemy też inne działania. Dla przykładu: wyremontowaliśmy chodnik przy Domu im. Korczaka w Gdańsku - tłumaczy prezes Felmet.

Fundacja Pan Władek utrzymuje się m.in. dzięki 1 procentowi podatku.

Sponsor strategiczny

Kapsh Telematic Systems - sponsor strategiczny PGZ

Sponsor główny

Sponsor główny: PKO Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.

Partner

Partner PGZ: Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.

Partnerzy debaty

partnerzy debaty PGZ

Partnerzy medialni

logotypy partnerow medialnych Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę