wtorek, 12 wrzesień 2017 12:32

Pomagają młodym w starcie zawodowym

Napisał
Pomagają młodym w starcie zawodowym fot. sxc.hu

Jedna z organizacji pracodawców zajęła się przygotowywaniem młodzieży do procesu rekrutacji i wejścia na rynek pracy.

Akademia Młodego Pracownika, stworzona przez Forum Młodych Lewiatan, to cykl warsztatów dla studentów, prowadzonych przez doświadczonych praktyków. Akademia uczy jak wygląda proces rekrutacji, zachęca i wspiera w pierwszych krokach na rynku pracy, a tym, którzy już mają ten etap za sobą pomaga w zaplanowaniu ścieżki rozwoju zawodowego oraz pomaga znaleźć lepszą pracę. Ważnym elementem spotkań jest też budowanie świadomości w obszarze praw i obowiązków pracowników – poinformował portal Konfederacji Lewiatan.

Konfederacja zachęca firmy chcące dotrzeć do studentów zainteresowanych pracą, stażem lub praktyką, by zaangażowały się w projekt Akademii. Dzięki temu wzmocnią wizerunek odpowiedzialnego pracodawcy, który myśli o młodych i chce pomóc im w skutecznym wejściu na rynek pracy. Udział w projekcie to także doskonała okazja do pozyskiwania talentów oraz dotarcia do studentów, którzy chcą się rozwijać i poszukują firm, które to docenią.

Tematy spotkań w ramach Akademii to m.in.:

  • Jak poruszać się po rynku pracy żeby szybko znaleźć atrakcyjne zatrudnienie?
  • Jak aplikować o pracę i zachowywać się na rozmowie kwalifikacyjnej?
  • Jak dostać się do wymarzonego pracodawcy, nawet jeśli nie prowadzi w tym momencie rekrutacji?

Idea Akademii Młodego Pracownika zrodziła się w trakcie spotkań pracodawców i biur karier realizowanych w ramach Sojuszu dla Kompetencji. Sojusz jest oddolną inicjatywą Forum Młodych Lewiatan - organizacji młodzieżowej działającej przy związku pracodawców, jako odpowiedź na problem „produkcji” absolwentów uczelni wyższych niedopasowanych do potrzeb rynku pracy. Spotkania przedstawicieli biur karier i firm, które odbyły się w roku akademickim 2016/2017 pokazały, że wsparcie studentów wejściu na rynek pracy i współpraca uczelni z pracodawcami jest ważna, i potrzebna. Efektem sześciu spotkań były rekomendacje działań, które mają wspierać misję biur karier oraz lepiej przygotowywać studentów do rynku pracy.

Sponsor strategiczny

Kapsh Telematic Systems - sponsor strategiczny PGZ

Sponsor główny

Sponsor główny: PKO Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.

Partner

Partner PGZ: Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.

Partnerzy debaty

partnerzy debaty PGZ

Partnerzy medialni

logotypy partnerow medialnych Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę