czwartek, 05 październik 2017 12:04

Wybór Polaków

Napisał
Wybór Polaków fot. www.mpips.gov.pl

- Polski rząd daje Polakom prawo wyboru. Jeżeli ktoś będzie chciał pracować dłużej, będzie mógł to robić. Przywracając wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, przywracamy naszym rodakom godny wybór - powiedziała premier Beata Szydło podczas konferencji z okazji wejścia w życie przepisów przywracających wiek emerytalny.

W wydarzeniu udział wzięła Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej - poinformował portal ministerstwa RPiPS.

Szefowa rządu podkreśliła, że zgodnie z  reformą, która weszła w życie 1 października, każdy, w zależności od swojej sytuacji rodzinnej czy materialnej, będzie mógł w zgodzie z przyjętymi rozwiązaniami decydować o długości swojej pracy. Zaznaczyła, że emerytura jest prawem, a nie obowiązkiem. 

- Polacy podejmą suwerenną decyzję, czy chcą pracować dłużej, czy też wolą przejść na emeryturę wcześniej, by na przykład zajmować się wnukami czy też oddawać się swoim pasjom w jesieni życia, czy decydować się na różne inne aktywności. To jest wybór Polaków - mówiła premier.

Zaakcentowała, że przywrócenie wieku emerytalnego jest reformą gruntownie przemyślaną i skonsultowaną z Polakami, zgodną ze społecznymi oczekiwaniami oraz bezpieczną dla budżetu państwa.

- Tym samym rząd Prawa i Sprawiedliwości wywiązuje się z danej obietnicy. Dowodzimy po raz kolejny, że dotrzymujemy słowa, nie rzucamy słów na wiatr. Działamy zgodnie z planem – powiedziała premier.

1 października w życie weszły przepisy, które przywracają wiek emerytalny: 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Jest to powrót do stanu sprzed reformy z 2012 r., która wprowadziła stopniowe podwyższanie wieku emerytalnego do 67 lat bez względu na płeć.

Sponsor strategiczny

Kapsh Telematic Systems - sponsor strategiczny PGZ

Sponsor główny

Sponsor główny: PKO Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.

Partner

Partner PGZ: Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.

Partnerzy debaty

partnerzy debaty PGZ

Partnerzy medialni

logotypy partnerow medialnych Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę