poniedziałek, 30 październik 2017 12:35

Inwestycja w pracowników to inwestycja w przyszłość

Napisał
Inwestycja w pracowników to inwestycja w przyszłość fot. sxc.hu

W ogłoszonej liście 25. Najlepszych Miejsc Pracy na świecie stawkę zestawienia otwierają: Salesforce (IT), The Adecco Group (usługi profesjonalne) i SAS Institute (IT). Technologie informatyczne z udziałem 28% pozostają branżą najliczniej reprezentowaną na liście, a na drugim miejscu tradycyjnie uplasowała się branża produkcyjna (24%).

- Tegoroczni laureaci dowodzą, że środowisko pracy bazujące na obopólnym zaufaniu i polityka firmy stawiająca na efektywność, nie tylko nie wykluczają się, ale są od siebie bezpośrednio zależne – podsumował tegoroczną edycję konkursu Michael C. Bush, prezes agencji doradczej Great Place to Work, która przygotowała tegoroczną, siódmą już edycję listy.

W tegorocznej zostało przebadanych ponad 6,6 tys. międzynarodowych firm, które łącznie zatrudniają ponad 10 mln pracowników.

Kryteriów, jakie trzeba spełnić, aby znaleźć się wśród najlepszych z najlepszych na świecie, jest kilka. Firma musi być laureatem co najmniej pięciu krajowych list Najlepszych Miejsc Pracy i zatrudniać co najmniej 5 tys. pracowników na całym świecie, przy czym 40% z nich powinno pracować poza krajem, w którym znajduje się siedziba główna firmy.

Dodatkowe punkty przyznawane są za liczbę krajów, w których została przeprowadzona ankieta pracownicza oraz za odsetek pracowników (w stosunku do całego zatrudnienia w danej organizacji), jaki wziął udział w badaniu. A pracownicy tym chętniej korzystają z zaproszenia do udziału w ankiecie, im bardziej czują, że ich głos ma dla firmy znaczenie. Indywidualne podejście do każdego członka załogi jest tym, co łączy wszystkich laureatów. Najlepsi pracodawcy nie koncentrują się wyłącznie na wiedzy i doświadczeniu zawodowym swoich ludzi. Wspierają także talenty i pasje, które towarzyszą im w życiu prywatnym.

- Zakres pomocy i wsparcia, który otrzymujemy od firmy, i to nie tylko na potrzeby naszego rozwoju zawodowego, ale po prostu osobistego, jest czymś niezwykłym – powiedział pracownik firmy Cisco, która nie po raz pierwszy znalazła się w światowej stawce wspaniałych miejsc pracy.

W tegorocznym badaniu wzięło udział 51. krajów z całego świata. Jeśli chodzi o liczbę oddziałów wprowadzonych na listę, pierwsze miejsce – podobnie jak w roku ubiegłym – przypadło Wielkiej Brytanii (19 firm). Drugie miejsce należy do Stanów Zjednoczonych (14 firm), a na trzecim ex-equo znalazły się Peru, Indie i Chiny (po 11 firm). Polski wkład w kształt tegorocznego zestawienia jest nieco skromniejszy niż w poprzednich latach. Niemniej obecność na światowej liście Cisco, Cadence Design Systems oraz EY to także zasługa polskich oddziałów tych firm.

Na liście 25 Najlepszych Miejsc Pracy na świecie 2017 znalazły się firmy: Salesforce, The Adecco Group         , SAS Institute, Mars, Natura, Abbvie, Belcorp, DHL, Hilton, Stryker, Diageo,

AccorHotels, Cadence Design Systems, Autodesk, W.L. Gore & Associates, Hyatt, EY, American Express, Cisco, Adobe, Falabella, Hilti, Admiral Group plc, H&M oraz SAP.

Sponsor strategiczny

Kapsh Telematic Systems - sponsor strategiczny PGZ

Sponsor główny

Sponsor główny: PKO Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.

Partner

Partner PGZ: Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.

Partnerzy debaty

partnerzy debaty PGZ

Partnerzy medialni

logotypy partnerow medialnych Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę