piątek, 01 grudzień 2017 12:37

Eurostat: bezrobocie w Polsce 4,6%

Napisał
Eurostat: bezrobocie w Polsce 4,6% fot. www.mpips.gov.pl

4,6% - tyle w październiku wg Eurostatu wyniosła stopa bezrobocia w Polsce. To o 0,1 pkt. proc. mniej niż miesiąc wcześniej. W Unii Europejskiej stopa bezrobocia w październiku br. wyniosła 7,4%. W strefie euro spadła w stosunku do poprzedniego miesiąca, osiągając wartość 8,8%.

Polska znalazła się w europejskiej czołówce krajów z najniższym bezrobociem – uważa ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej.

W październiku br. stopa bezrobocia w 28 krajach Unii Europejskiej wyniosła 7,4%. To o 0,1 pkt. proc. mniej niż miesiąc wcześniej i jednocześnie o 0,9 pkt. proc. mniej niż przed rokiem.

Polska znalazła się wśród 7 krajów o najniższej stopie bezrobocia, ze wskaźnikiem na poziomie 4,6 proc. W stosunku do września br. stopa bezrobocia spadła o 0,1 pkt. proc. Natomiast w porównaniu do października ubiegłego roku jest mniejsza o 1,2 pkt. proc. (wynosiła wtedy 5,8 proc.).

Zgodnie z szacunkami Eurostatu, liczba osób bezrobotnych w Polsce, w październiku br. wynosiła 796 tys. wobec 816 tys. miesiąc wcześniej. Rok temu było to 1 002 tys. osób.

Według danych Eurostatu w październiku br. stopa bezrobocia wśród pań wyniosła 4,7 proc., a wśród panów 4,5%.

Najniższą stopę bezrobocia we wszystkich krajach UE odnotowano w Czechach (2,7 proc.), Malcie (3,5 proc.) oraz w Niemczech (3,6 proc.). Najwyższą natomiast zaobserwowano w Grecji (20,6 proc. – dane za sierpień 2017) oraz w Hiszpanii (16,7 proc.).

Sponsor strategiczny

Kapsh Telematic Systems - sponsor strategiczny PGZ

Sponsor główny

Sponsor główny: PKO Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.

Partner

Partner PGZ: Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.

Partnerzy debaty

partnerzy debaty PGZ

Partnerzy medialni

logotypy partnerow medialnych Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę