piątek, 08 grudzień 2017 12:08

Firma farmaceutyczna realizuje największą polską inwestycję w Wietnamie

Napisał
Firma farmaceutyczna realizuje największą polską inwestycję w Wietnamie fot. sxc.hu

Spółka z Polski nabyła pakiet kontrolny najszybciej rozwijającej się wietnamskiej firmy farmaceutycznej Dat Vi Phu.

Transakcja Grupy Adamed stanowi największą dotychczas polską inwestycję bezpośrednią w Wietnamie – poinformowała polska firma. Umowa została podpisana w Hanoi w obecności prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz prezydenta Wietnamu Trần Đại Quang.

- Dat Vi Phu wytwarza szerokie spektrum produktów leczniczych zarówno na rynek wietnamski, jak i rynki ościenne. Naszą inwestycję traktujemy jako platformę do dynamicznej dalszej ekspansji Grupy Adamed w obszarze Azji i Pacyfiku. Jednocześnie jestem przekonana, że ze względu na skalę transakcji i dalszych inwestycji w rozwój spółki, nasze przedsięwzięcie stanowić będzie kamień milowy dla wzmocnienia stosunków gospodarczych między Polską a Wietnamem – mówi dr Małgorzata Adamkiewicz, dyr. generalny Grupy Adamed.

Transakcja przewiduje szeroko zakrojony plan inwestycyjny, m.in. transfer know-how Grupy Adamed. Umowa nabycia pakietu kontrolnego została uroczyście podpisana przez Małgorzatę Adamkiewicz oraz Phạm Tài Trường, założyciela Dat Vi Phu, w Hanoi w obecności prezydentów obu krajów - Andrzeja Dudy oraz Trần Đại Quang - podczas oficjalnej wizyty prezydenta w Wietnamie oraz towarzyszącej mu misji biznesowej, organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

Dat Vi Phu w ciągu ponad 10 lat swojego istnienia osiągnęła znaczący udział w wietnamskim rynku farmaceutycznym. Inwestycja Grupy Adamed to dla nas szansa na dalszy dynamiczny rozwój. Współpraca z tak doświadczonym partnerem pozwoli na ugruntowanie naszej pozycji na rynku lokalnym oraz ekspansję w obszarze Azji i Pacyfiku – mówi Phạm Tài Trường.

Inwestycja w Wietnamie wpisuje się w strategię internacjonalizacji Grupy Adamed. W 2016 r. firma zanotowała 15% wzrost wartości przychodów z eksportu. Grupa Adamed planuje konsekwentnie zwiększać udział sprzedaży zagranicznej w przychodach.

Grupa Adamed – to polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Jest producentem ponad 250 produktów nowej generacji, oferowanych zarówno polskim jak i zagranicznym pacjentom z ponad 60 krajów świata. Posiada swoje przedstawicielstwa: w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie, Czechach, Uzbekistanie, na Słowacji i Ukrainie. Obecnie zatrudnia ponad 1800 osób.
Od ponad 16 lat firma prowadzi własną innowacyjną działalność badawczo-rozwojową. Tworzy konsorcja naukowo-przemysłowe z wiodącymi uniwersytetami oraz instytutami naukowymi, w kraju i za granicą. Własność intelektualna firmy chroniona jest ponad 150 patentami.

Dat Vi Phu – to założona w 2004 r. wietnamska firma wytwarzająca niemal 300 produktów leczniczych w większości klas terapeutycznych. Jest najdynamiczniej rozwijającym się przedsiębiorstwem na wietnamskim rynku farmaceutycznym. Prowadzi sprzedaż eksportową na rynki Filipin, Kambodży i Birmy. Zlokalizowana w prowincji Binh Duong w pobliżu Ho Chi Minh City, zatrudnia obecnie ok. 200 pracowników.

Sponsor strategiczny

Kapsh Telematic Systems - sponsor strategiczny PGZ

Sponsor główny

Sponsor główny: PKO Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.

Partner

Partner PGZ: Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.

Partnerzy debaty

partnerzy debaty PGZ

Partnerzy medialni

logotypy partnerow medialnych Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę