wtorek, 12 grudzień 2017 16:04

Mistrzowie świątecznego nastroju śpiewają kolędy

Napisał
zespół Enej zespół Enej fot. Bogdan Hrywniak/Newpsix

Enej, Golec uOrkiestra, Pectus, Perfect, Beata Bednarz, Magda Steczkowska, Urszula, Krzysztof Krawczyk, Piotr Kupicha, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny – to artyści i zespoły, które wystąpiły na jubileuszowej płycie „Najpiękniejsze polskie kolędy”.

Krążek został nagrany dla Fundacji Faktu. Płyta jest dostępna wyłącznie w sieci sklepów Biedronka do 24 grudnia br. za jedyne 9,99 zł. Dochód ze sprzedaży zasili działania na rzecz dzieci w ramach projektu „Codziennie bądźmy razem” realizowanego od pięciu lat. W tym czasie sprzedano już ponad 230 tys. płyt.

Na płycie, jak co roku, znalazły się utwory podarowane przez artystów zaprzyjaźnionych z Fundacją Faktu. Powstała również specjalna wersja kolędy „Gdy się Chrystus rodzi”, nagrana przez zespół Enej, a całość zdobi piękna czerwono-srebrzysta okładka.

- Kupcie tę płytę, bo dzięki niej pomożecie chorym dzieciom chodzić, biegać i śpiewać kolędy, najlepiej razem z nami – powiedział jeden z wokalistów Eneja Mirosław Mynio Ortyński.

Fundacja Faktu współpracuje z siecią sklepów Biedronka od pięciu lat, prowadząc wspólny program „Codziennie bądźmy razem”. Program jest zasilany z zysku ze sprzedaży książek z CD wydawanych przez Fundację Faktu i sprzedawanych w sieci sklepów Biedronka. Do tej pory ukazało się  pięć edycji „Najpiękniejszych polskich kolęd”, dwukrotnie „Najpiękniejsze polskie kołysanki”, kilkukrotnie „Piosenki dla dzieci”, a także książka „Legendy polskie”  ilustrowana przez Andrzeja Pągowskiego. W ciągu pięciu lat Fundacja Faktu, przy wsparciu klientów sklepów sieci Biedronka, udzieliła kilkuset chorym dzieciom pomocy w postaci opłacenia rehabilitacji i nierefundowanych zabiegów medycznych oraz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i leków.

Sponsor strategiczny

Kapsh Telematic Systems - sponsor strategiczny PGZ

Sponsor główny

Sponsor główny: PKO Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.

Partner

Partner PGZ: Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.

Partnerzy debaty

partnerzy debaty PGZ

Partnerzy medialni

logotypy partnerow medialnych Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę