poniedziałek, 18 grudzień 2017 11:19

Jedna z większych hut szkła powstanie w naszym kraju

Napisał
Jedna z większych hut szkła powstanie w naszym kraju fot. sxc.hu

Powodem dynamicznego wzrostu zużycia szkła jest głównie rosnący popyt krajowy, przede wszystkim ze strony budownictwa. Za rok w Leszkowicach, w woj. lubelskim, ma powstać jedna z najnowocześniejszych hut szkła w Europie.

Jak informuje portal wnp.pl to jej wybudowanie kosztem ok. 400 mln zł przez BD Art, spółkę produkującą akcesoria domowe, sprawi, że rynek szkła ma w Polsce wrosnąć o 7,9 proc. w 2018 r. – wynika z prognoz spółki. Prace nad budową obiektu zostały już rozpoczęte.

Firma od 22 lat rozwija swój biznes, produkując ramki, lustra i półki. Powodem dynamicznego wzrostu zużycia szkła jest głównie rosnący popyt krajowy, który wynika z pozytywnej dynamiki sektorów będących głównymi odbiorcami szkła płaskiego, przede wszystkim rynku budowlanego.
- Nowoczesna architektura - bardziej niż tradycyjna - wymaga użycia szkła. Możemy mówić, że teraz literacki symbol szklanych domów, przestał być już symbolem. W Polsce znajdują się też zakłady produkujące okna na światowym poziomie, dlatego właściciele tych zakładów, wraz z swym wzrostem, wymagają dużych nakładów szkła. W najbliższych latach UE zamierza zwiększyć liczbę wymaganych szyb w jednostce okiennej do czterech, co oczywiście jeszcze bardziej zwiększy zapotrzebowanie na szkło. Do tego rozwijający się przemysł motoryzacyjny i meblowy mają tu też swój coraz bardziej znaczący udział. Szkło jest potrzebne w każdej dziedzinie życia – mówi Andrzej Michalski, dyr. zarządzający BD Art.
Od 2013 r., kiedy BD Art wyprodukował swoją pierwszą taflę lustrzaną, zwiększył swoje moce produkcyjne. Obecnie może wyprodukować do 5 mln mkw. luster rocznie, a dziś z linii wychodzi 7 mkw. luster na minutę.

Sponsor strategiczny

Kapsh Telematic Systems - sponsor strategiczny PGZ

Sponsor główny

Sponsor główny: PKO Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.

Partner

Partner PGZ: Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.

Partnerzy debaty

partnerzy debaty PGZ

Partnerzy medialni

logotypy partnerow medialnych Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę