sobota, 31 marzec 2018 12:32

Możliwy w krótkim czasie wzrost liczby aktywnych zawodowo kobiet o 175 tys.

Napisał
Możliwy w krótkim czasie wzrost liczby aktywnych zawodowo kobiet o 175 tys. fot. sxc.hu

Aktywizacja zawodowa kobiet może przynieść polskiej gospodarce dodatkowo 50 mld zł do 2025, wynika z raportu „Praca i przedsiębiorczość kobiet - potencjał do wykorzystania w Polsce”.

Dokument został zrealizowany przez Deloitte na zlecenie firmy Coca-Cola – poinformowała agencja ISBNews. „Nasze szacunki wskazują, że możliwy jest w krótkim okresie wzrost liczby aktywnych zawodowo kobiet o 175 tys., co w związku z istnieniem tzw. bezrobocia naturalnego przełoży się na 161 tys. pracujących Polek. W efekcie może to wygenerować dodatkowo nawet ponad 50 mld zł PKB do 2025 roku oraz ponad 19 mld zł więcej danin publicznych” - czytamy w raporcie.

Ok. 4 mln Polek w wieku 20-64 lat biernych zawodowo stanowi realny potencjał polskiej gospodarki, wskazano w raporcie. Według jego autorów, wiele biernych zawodowo kobiet byłoby w stanie rozważyć założenie własnej działalności gospodarczej. 

- Dzisiaj na rynku pracy jest miejsce dla każdej z nas, bo kompetencje kobiet są unikalne i bezwzględnie trudne do przecenienia. Ważne, abyśmy ten czas mogły dobrze wykorzystać. Mamy nadzieję, że Konstytucja dla biznesu dostarczy rozwiązań, które pozwolą kobietom rozwinąć się jeszcze bardziej, a te które zastanawiają się czy warto być aktywną zawodowo, skłoni do wejścia na rynek pracy - powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz podczas prezentacji raportu w Sejmie RP.

Autorzy raportu wskazują, że wsparciu aktywizacji kobiet służą m.in. rządowe propozycje dla początkujących przedsiębiorców i przedsiębiorczyń wydłużenia okresu opłacania obniżonych składek społecznych.

Sponsor strategiczny

Kapsh Telematic Systems - sponsor strategiczny PGZ

Sponsor główny

Sponsor główny: PKO Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.

Partner

Partner PGZ: Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.

Partnerzy debaty

partnerzy debaty PGZ

Partnerzy medialni

logotypy partnerow medialnych Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę