poniedziałek, 16 kwiecień 2018 12:47

Produkty i usługi najwyższej jakości. Nominacje „Teraz Polska”

Napisał
Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego fot. FPGP "Teraz Polska"

23 kwietnia 2018 roku w Hotelu Gromada w Warszawie, podczas konferencji prasowej, ogłoszone zostaną nominacje w 28. edycji konkursu „Teraz Polska” organizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego.

Następnie odbędzie się wystawa, podczas której nominowane produkty, usługi, innowacje i gminy, zaprezentowane zostaną Kapitule „Teraz Polska”.

Konkurs „Teraz Polska” od blisko 30 lat niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem firm, które szukają sposobu na potwierdzenie wysokiej jakości oferowanych przez siebie produktów i usług. Jest to tym bardziej zrozumiałe, że w świetle wyników badania „Decyzje zakupowe Polaków” przeprowadzonego we wrześniu 2017 r. przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, ponad 70% konsumentów podczas codziennych zakupów wybiera przede wszystkim produkty wysokiej jakości, a blisko 90% gotowa jest za tę jakość zapłacić więcej.

Sposobem na wyeksponowanie i uwiarygodnienie obietnicy wysokiej jakości jest oznaczanie produktów certyfikatami i znakami jakości oraz pochodzenia. Symbolem najwyższej jakości i polskiego pochodzenia produktu jest Godło „Teraz Polska”. Doceniane i poszukiwane przez konsumentów, stało się atrakcyjne także dla producentów, którzy ubiegają się o nie w drodze konkursu.

- Konkurs „Teraz Polska” niezmiennie cieszy się popularnością. Od dawna największe zainteresowanie zauważamy wśród firm z branży spożywczej. Tak było i w tej edycji. Nie zabrakło jednak zgłoszeń z innych branż. Do XXVIII edycji konkursu zgłoszone zostały także produkty i usługi medyczne, farmaceutyczne, budowlane, finansowe czy energetyczne – podsumowuje Michał Lipiński, dyrektor konkursu.  – Tegoroczna edycja konkursu „Teraz Polska” przyniosła również zgłoszenia tak modnych rozwiązań jak inteligentne domy, czy bezzałogowe statki latające. Ponadto cieszy nas fakt, że w tym roku w konkursie wzięło udział kilka naprawdę dużych i cenionych na polskim rynku marek. To dowodzi, że nawet wśród największych polskich przedsiębiorstw wciąż żywa jest potrzeba podkreślania najwyższej jakości i kraju pochodzenia – dodaje.

Do XXVIII edycji konkursu „Teraz Polska” wpłynęło blisko 100 zgłoszeń, z których 56 zdobyło uznanie Branżowych Komisji Ekspertów, zyskując nominację. W gronie tegorocznych nominowanych znalazło się 26 produktów, 21 usług, 3 przedsięwzięcia innowacyjne i 6 gmin. 

- Od kilku lat poziom konkursu jest bardzo wysoki. To kolejna edycja, w której oceny jakości, jakie otrzymują zgłoszone produkty, usługi, innowacje i gminy, budzą nasz podziw. W tym roku na szczególne wyróżnienie zasługuje branża spożywcza. Znaczna część zgłoszeń z tego sektora zdobyła maksymalną ilość punktów od ekspertów – ocenia Michał Lipiński, dyrektor konkursu.  – Jak z tak mocnego grona nominowanych wybrać laureatów? Przed Kapitułą konkursu stoi w tym roku niezwykle trudne zadanie – dodaje. 

Laureatów konkursu poznamy 18 czerwca podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.

Sponsor strategiczny

Kapsh Telematic Systems - sponsor strategiczny PGZ

Sponsor główny

Sponsor główny: PKO Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.

Partner

Partner PGZ: Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.

Partnerzy debaty

partnerzy debaty PGZ

Partnerzy medialni

logotypy partnerow medialnych Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę