środa, 27 marzec 2013 11:22

Media drastycznie pogorszyły CSR

Z Wiktorem Świetlikiem, dyrektorem Centrum Monitoringu Wolności Prasy przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, członkiem Kapituły Konkursu Pracodawca Godny Zaufania, rozmawia Maciej Pawlak.

Na jakie elementy polityki pracowniczej wśród zgłoszonych do konkursu firm zwracacie Państwo szczególną uwagę?

Interesuje nas przede wszystkim budowanie trwałych możliwości awansu wewnątrz firmy, współudział firmy w możliwościach samorealizacji się pracowników, jak również długofalowa perspektywa rozwoju kariery pracowniczej wewnątrz firmy.

Jak oceniacie Państwo rozwój polityki pracowniczej w polskich przedsiębiorstwach w ostatnich latach?

Zależy od sektora. Z jednej strony publikacje o rozmaitych naruszeniach doprowadziły do zwiększenia kontroli i egzekwowania w większym stopniu praw pracowniczych, szczególnie w firmach produkcyjnych, sieciach handlowych i itd. Z drugiej są branże, gdzie widać drastyczne pogorszenie, dobry przykład to media.

Czy w związku z pogarszającą się sytuacją gospodarczą naszego kraju firmy, szukając oszczędności, będą w 2013 r. rezygnować z niektórych elementów polityki pracowniczej?

Możliwy jest scenariusz, w którym firmy będą faktycznie rezygnować z niektórych elementów, szkoleń, dodatkowych pakietów. Wzrośnie za to jakość „raportowania” na temat poziomu realizacji interesów pracowników.

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Zamów newsletter

7 dni gospodarka PAP

300x250nr14

VI edycja Konkursu

Laureaci 6 edycji

edipresse

pkp cargoo

 

Na górę