Przejdź do treści

116 tys. zł na Wakacje Marzeń dla dzieci z Domów Dziecka

Licytacja podcza Gali Waszej Turystyki; 1. z l. Adam Gąsior, 1 z pr. Mateusz Hładki; fot. Adam Fabisz/waszaturystyka.pl

W trakcie tegorocznej Gali Waszej Turystyki nie zabrakło dwóch kluczowych punktów programu. Jednym z nich była Aukcja Charytatywna. Podczas wydarzenia zebrano 116 tys. zł na rzecz Wakacji Marzeń dla dzieci z Domów Dziecka – poinformował portal WaszaTurystyka.pl.

Akcja „Wakacje Marzeń” została zorganizowana po raz pierwszy z 2022 r. przez stowarzyszenie People for People wspierana przez Turystyczną Organizację Otwartą i Polski Holding Hotelowy oraz prywatnych darczyńców.

W tym roku dzięki akcji „Wakacje Marzeń”, aż 20. dzieci spędziło wakacje na obozach i koloniach

Stowarzyszenie wspiera dzieci z domów dziecka na terenie Polski. Ostanie trzy lata to moc radości związana z prezentami pod choinę, dzięki którym podopieczni domów dziecka mogli przez chwilę poczuć się jakby miały ciepły, kochający dom. W tym roku dzięki akcji „Wakacje Marzeń”, aż 20. dzieci spędziło wakacje na obozach i koloniach. People for People ma cały czas apetyt na to, aby wspierać więcej i więcej dzieciaków, aby mogły się czuć lepiej oraz dorastać w przyjaznym środowisku.

Każdy wpłacony grosz przekazywany jest bezpośrednio dla dzieci

Poza samą opłata za wakacje dzieci otrzymują wycieczki fakultatywne, wstępy do wszystkich zwiedzanych miejsc oraz kieszonkowe, aby ani przez chwilę nie poczuły się gorsze i mniej wartościowe. Co najważniejsze, stowarzyszenie nie przeznacza ani jednej złotówki na koszty operacyjne, każdy wpłacony grosz przekazywany jest bezpośrednio dla dzieci.

Branża turystyczna kolejny raz pokazała wielkie serce

– Aukcja charytatywna, która odbyła się podczas II Gali Waszej Turystyki była niesamowitym wydarzeniem. Cudowna atmosfera, olbrzymie emocje podczas licytacji, a finalnie olbrzymia i nieopisana radość i łzy szczęścia. Branża turystyczna kolejny raz pokazała wielkie serce i olbrzymią wrażliwość na potrzeby innych. Udało się nam zebrać rekordową kwotę 116 tys. zł, a dodatkowy gest prezesa Itaki, Piotra Henicza i deklaracja ufundowania 20 miejsc był niezwykle miłym zaskoczeniem – powiedział Łukasz Mikosz, prezes stowarzyszenia People for People.

Aukcję Charytatywną na Gali Waszej Turystyki poprowadzili Adam Gąsior oraz Mateusz Hładki.

Licytowano 18 przedmiotów, Były to:

 • Unikalny kurs robienia rogali świętomarcińskich w towarzystwie Jana Mazurczaka, prezesa Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz Rogalowego Mistrza w Rogalowym Muzeum Poznania.
 • Weekend w Beskidzie Sądeckim z Babą z Gór.
 • Spływ kajakowy Wkrą w towarzystwie Izabeli Stelmańskiej, prezeski Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
 • Miejsce w jury Festiwalu „Śląskie Smaki” w 2023 roku
 • Voucher na imprezę zamknięcia sezonu zimowego Nekera Ski Closing oraz kurs jazdy na nartach prowadzony przez dwóch specjalistów i instruktorów narciarstwa
 • Całodniowe zwiedzanie Szybenika w Chorwacji z Agnieszką Puszczewicz, do niedawna dyrektorką Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.
 • Szkolenie pływania na desce SUP pod okiem Marcina Wujca, prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych.
 • Voucher na City break w Wenecji z przelotem dla dwóch osób ufundowany przez biuro Itaka.
 • Voucher na całodniowe zwiedzanie Liverpoolu szlakiem The Beatles dla 8 osób.
 • Rafting pod Dunajcu (w pontonie lub w kajaku) z Chrystian Półchłopkiem – mistrzem Europy i wice mistrzem Świata w kajakarstwie górskim.
 • Kolacja z Łukaszem Hajkowskim, prezesem AXA Partners. Voucher obejmuje kolację w Restauracji Mielżyński przy ulicy Czerskiej w Warszawie oraz butelkę wina z winnicy AXA we Francji.
 • Prywatna lekcja tańca z Aliną Dybaś, prezeską Turystycznej Organizacji Otwartej i instruktorką tańca latino solo.
 • Zestaw trzech zdjęć z autografami Luizy Złotkowskiej, Katarzyny Woźniak i Iwony Marcinkiewicz – medalistek olimpijskich ufundowany przez Polski Komitet Olimpijskich.
 • Pamiątkowe kimono z Igrzysk Olimpijskich w Tokio z autografem trzykrotnej mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem Anity Włodarczyk.
 • Plastron startowy Petry Vlhovej, mistrzyni olimpijskiej i świata w slalomie oraz zdobywczyni Pucharu Świata
 • Chusta wielofunkcyjna, w której Monika Witkowska była na szczycie K2, książka z autografem oraz kamyk z bazy wysuniętej pod K2.
 • Trening mistrzynią świata kategorii UFC, Joanną Jędrzejczyk w hotelu Sheraton Grand Sopot.
 • 15-minutowy przelot akrobacyjny samolotem Extra 300 z pilotem z Orlen Grupy Akrobacyjnej Żelazny, ufundowany przez Marcina Mączyńskiego, sekretarza generalnego Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

– Nie sposób wyrazić wdzięczność zarówno dla osób, które przekazały przedmioty na aukcję, jak i dla wszystkich licytujących. W imieniu People for People oraz Turystycznej Organizacji Otwartej, która jest naszym partnerem w akcji Wakacje Marzeń z całego serca dziękuję – dodaje Łukasz Mikosz.

Akcja Wakacje Marzeń jest wspiera przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
https://www.wakacjemarzen.com.pl/
Udostępnij: