Przejdź do treści

225 mln zł rządowej pomocy dla plantatorów

Fot. free-images.com

Podczas konferencji prasowej minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej Robert Telus zapowiedział: – Jeszcze w tym roku będą wypłacone odszkodowania. Program pomocy jest skierowany zarówno do sadowników, jak i do plantatorów, którzy mają krzewy owocowe oraz truskawki.

Na tę pomoc zabezpieczone zostały środki w wysokości 225 mln zł

– To jest bardzo duża, rekordowa wręcz pomoc. Jej wysokość w przypadku drzew owocowych wynosi 5000 złotych/ha, a w przypadku krzewów owocowych i truskawek – 2500 zł/ha – podkreślił szef resortu rolnictwa, dodając, że na tę pomoc zabezpieczone zostały środki w wysokości 225 mln zł.

Wnioski będą przyjmowane od 5 do 10 października 2023 r., a wypłata będzie realizowana jeszcze w tym roku

Pomoc skierowana jest do rolników, w gospodarstwach których straty spowodowane zostały przez huragan, grad lub przymrozki. Wnioski będą przyjmowane od 5 do 10 października 2023 r., a wypłata będzie realizowana jeszcze w tym roku.

Jesteśmy wiarygodni i jak obiecujemy, tak robimy. Dlatego proszę nie wierzyć w szerzącą się dezinformację w sieci

Minister Telus zapewnił ponadto, że nie będzie redukcji wysokości pomocy zbożowej i uprawnieni rolnicy otrzymają rekompensaty w zapowiadanej wcześniej wysokości. – Jesteśmy wiarygodni i jak obiecujemy, tak robimy. Dlatego proszę nie wierzyć w szerzącą się dezinformację w sieci – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Minister poinformował również, że rozpoczęły się już prace w kwestii etykietowania miodu, aby konsument dokładnie wiedział, jaki miód kupuje, jaki jest jego skład i skąd dany miód pochodzi.
Udostępnij: