Przejdź do treści

Amazon zwolni ponad 18 tys. pracowników

Fot. free-images.com/Pixabay

18 stycznia ruszają zwolnienia obejmujące w międzynarodowym koncernie e-commerce ponad 18 tys. pracowników ze swoich pionów korporacyjnych

W listopadzie ub.r. koncern zlikwidował część stanowisk w pionie książek i sprzętu

Jak poinformowały wirtualnemedia.pl w liście do pracowników szef Amazona Andy Jassy przypomniał, że w listopadzie ub.r. koncern zlikwidował część stanowisk w pionie książek i sprzętu oraz ogłosił plan dobrowolnych odejść dla niektórych pracowników z obszaru HR, doświadczeń i technologii.

Do zwolnienia 18 tys. pracowników, głównie z obszaru HR, doświadczeń i technologii

Ostatnio Amazon oficjalnie ogłosił, że zwolni 18 tys. pracowników, głównie z obszaru HR, doświadczeń i technologii. Zwalniani pracownicy mają dostawać odprawy, ubezpieczenie zdrowotne na czas przejściowy i wsparcie w szukaniu nowej pracy.

W pionach korporacyjnych firmy pracuje ok. 300 tys. osób. Niedawno koncern podwoił podstawowe wynagrodzenie w tym obszarze, żeby być atrakcyjniejszym miejscem pracy.

W III kwartale zysk netto zmalał z 3,15 do 2,87 mld dol.

W III kwartale ub.r. przychody Amazona zwiększyły się o 14,7 proc. do 127,1 mld dolarów, a w przy wzroście kosztów operacyjnych o 17,5 proc. zysk netto zmalał z 3,15 do 2,87 mld dol.

Sprzedaż Amazon Web Services wzrosła najsłabiej od ośmiu lat. W Polsce koncern ma 10 centrów logistycznych.
Udostępnij: