Przejdź do treści

Amerykański partner polskiej firmy z PGZ na rynku amunicji

Od l. Brian Sucher, Marcin Ożóg; fot. Mesko

Podczas odbywających się w Las Vegas targów Shot Show polska spółka Mesko SA i amerykańska firma Century Arms zawarły umowę o współpracy. Na mocy dokumentu Amerykanie zostali partnerem polskiej spółki na rynku amerykańskim – poinformowała spółka.

W imieniu Mesko umowę podpisał członek zarządu Marcin Ożóg, zaś w imieniu Century Arms jej wiceprezes Brian Sucher.

Duże możliwości sprzedaży amunicji produkowanej przez Mesko na rynku cywilnym w USA

– Podpisanie umowy otwiera przed Mesko duże możliwości sprzedaży amunicji na rynku cywilnym w USA. Nie bez znaczenia jest fakt znaczącego zainteresowania naszą amunicją i wysoka ocena jej skuteczności w praktyce, co potwierdzają jej dotychczasowi użytkownicy – powiedział Marcin Ożóg.

Century Arms to jeden z największych producentów i importerów broni oraz amunicji w USA.

Mesko pozyskuje kolejnych nabywców amunicji za granicą

Podczas tegorocznych targów Shot Show polska spółka eksponowała amunicję małokalibrową. Bardzo pozytywne opinie zagranicznych użytkowników, dla których spółka już zrealizowała dostawy przekładają się na duże zainteresowanie wśród odwiedzających wystawę. Udział Mesko w targach był okazją nie tylko do zaprezentowania amunicji cywilnym użytkownikom, ale także do nawiązania kontaktów umożliwiających polskiej spółce zaplanowanie ekspansji na wymagającym rynku amerykańskim. W wyniku realizowanych inwestycji, unowocześniania parku maszynowego i zwiększania mocy produkcyjnych, Mesko pozyskuje kolejnych nabywców amunicji za granicą. Jednym z  priorytetów spółki jest bowiem dywersyfikacja dostaw sprzętu.

Polska spółka to jeden z filarów Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jest producentem światowej klasy wyrobów branży zbrojeniowej z blisko 100-letnim doświadczeniem produkcyjnym. Produkty Mesko używane są przez Siły Zbrojne RP i podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa. Przedsiębiorstwo jest także uznanym dostawcą wyrobów dla wojsk NATO.
Udostępnij: