Przejdź do treści

Bezrobocie rejestrowane jeszcze mniejsze niż w lutym ub.r.

Fot. free-images.com/Pixabay

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w lutym 5,5 proc. i nie zmieniła się względem stycznia – wynika z szacunków MRiPS.

W porównaniu do tego samego okresu ub. roku nastąpił spadek o 0,4 pp.

Uratowaliśmy miliony miejsc pracy, uchroniliśmy nasze firmy przed zamknięciem

– Równie niskie bezrobocie mieliśmy w lutym tylko raz – w 2020 roku, przed wybuchem pandemii COVID-19 w Polsce. To dowodzi, jak skuteczna okazała się interwencja państwa w czasie światowych kryzysów. Uratowaliśmy miliony miejsc pracy, uchroniliśmy nasze firmy przed zamknięciem, czego nie udało się zrobić wielu innym krajom. Jesteśmy jednym z liderów z najniższym bezrobociem w całej Unii Europejskiej – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W lutym zarejestrowanych było 866,1 tys. osób bezrobotnych

W lutym w urzędach pracy zarejestrowanych było 866,1 tys. osób bezrobotnych, to o 55,7 tys. mniej w porównaniu do końca lutego ub. roku.

O 0,3 tys. więcej niż miesiąc wcześniej zgłoszonych wolnych miejsc pracy

Pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 92,3 tys. wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. To o 0,3 tys. więcej niż miesiąc wcześniej.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu lutego 2023 r. kształtowała się w przedziale od 3,2 proc. w woj. wielkopolskim do 9,4 proc. w warmińsko – mazurskim.

 

Udostępnij: