Przejdź do treści

CD Projekt zwalnia pracowników

Fot. free-images.com

Produkująca gry wideo firma CD Projekt Red, należące do notowanego na giełdzie CD Projekt, zwolni ok. 9 proc. pracowników. Będzie to kosztowało ok. 4,5 mln zł.

Zakończenie procesu zwolnień planowane jest na pierwszy kwartał 2024 r.

W komunikacie CD Projekt poinformowała, że przeprowadzona redukcja zatrudnienia, która obejmie ok. 9% personelu w studio CD Projekt Red, dotyczyć będzie m.in. zespołów produkcyjnych, wydawniczych, jak i back-office. Zakończenie procesu planowane jest na pierwszy kwartał 2024 r.

Zmiana podejścia i dążenie do budowania efektywniejszych zespołów projektowych jest kontynuacją trwających procesów transformacyjnych

Spółka wyjaśnia, że „podjęta decyzja związana jest z trwającą transformacją, w ramach której studio CD Projekt Red m.in. wdrożyło metodyki Agile, usprawnia metody produkcji oraz optymalizuje organizację pracy. Zmiana podejścia i dążenie do budowania efektywniejszych zespołów projektowych jest kontynuacją trwających procesów transformacyjnych, które Spółka uznaje za kluczowe dla tworzenia wysokiej jakości gier, wydawanych na czas i tworzonych bez obciążających i nadmiernych nadgodzin”.

Jednocześnie CD Projekt informuje, iż szacowana wartość rezerwy na koszty związane z rozwiązaniem umów z personelem (w tym koszty odpraw) to ok. 4,5 mln zł. Obciąży ona wynik finansowy Grupy CD Projekt w trzecim kwartale 2023 r.
Udostępnij: