Przejdź do treści

Chińscy pracownicy musieli pracować w weekendy, z tylko jednym wolnym dniem miesięcznie

Fot. free-images.com/Pixabay

Shein, chiński sklep internetowy z odzieżą, obiecał zainwestować 12,2 mln funtów w poprawę standardów pracy w fabrykach swoich dostawców – poinformował PRoto.pl za brytyjskim portalem theguardian.com.

Pracowali 18 godzin dziennie, dostając trzy pensy za sztukę odzieży

Według portalu dochodzenie przeprowadzone przez Channel 4 ujawniło, że pracownicy dwóch chińskich fabryk produkujących ubrania dla Shein pracowali 18 godzin dziennie, dostając trzy pensy za sztukę odzieży. Dokument „Untold: Inside the Shein Machine” pokazał również, że pracownicy muszą pracować w weekendy i mają tylko jeden wolny dzień w miesiącu.

Shein zaprzeczył, że pracownicy otrzymywali tylko trzy pensy

W odpowiedzi Chińczycy przyznali, że choć wymiar godzin pracy w dwóch fabrykach jest mniejszy niż podano w dokumencie, nadal jest wyższy niż pozwalają na to lokalne przepisy, dlatego zmniejszono dostawy o 3/4. Shein zaprzeczył jednak, że pracownicy otrzymywali tylko trzy pensy, twierdząc, że płacono im za każdy etap procesu produkcji odzieży – stwierdza theguardian.com.

Chińska firma zapowiedziała plan inwestycyjny, który doprowadzi do modernizacji setek fabryk w ciągu najbliższych trzech lub czterech lat.
Udostępnij: