sobota, 25 styczeń 2020 12:08

Benefit Systems - laureat PGZ

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Benefit Systems laureat konkursu Pracodawca Godny Zaufania w kategorii motywacja.

Nagroda została jej przyznana za szeroki pakiet programów motywacyjnych skierowanych do pracowników z zakresu sportu, opieki zdrowotnej, ubezpieczeń, dofinansowania do studiów podyplomowych, bezpłatnych kursów językowych oraz szkoleń zawodowych.

2000-2003 - Powstanie Spółki Benefit Systems

W pierwszych latach działalności Spółka oferuje przede wszystkim świadczenia dla pracowników z zakresu usług finansowych. W ofercie posiada również świadczenia motywacyjne z zakresu sportu i rekreacji, jednak początkowo jest to jedynie niewielki dodatek do głównego produktu.

2003-2006 - Wprowadzenie na rynek Programu MultiSport

Spółka rozpoczyna działania skoncentrowane na rozwoju nowatorskiego produktu – Programu MultiSport.
Program oferujący nielimitowany dostęp do obiektów sportowych i rekreacyjnych jest niekonwencjonalną i oryginalną koncepcją zarówno na rynku polskim, jak i europejskim. W 2004 roku kartę MultiSport honoruje kilka klubów w Warszawie.

2006-2011 - Dynamiczny rozwój

Oferta Spółki poszerza się o kolejne rodzaje świadczeń dla pracowników – Programy MultiKafeteria oraz MultiBilet.
Benefit Systems wprowadza na rynek Program MultiKafeteria pozwalający na swobodny dobór produktów i usług w obrębie wyznaczonej przez pracodawcę kwoty. Kilka lat później Spółka rozszerza ofertę o świadczenia z zakresu kultury i rozrywki, dodając program kinowy MultiBilet.

2011-2013 - Wejście na giełdę i poszerzenie oferty
Spółka debiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych i wprowadza nowy produkt – Benefit Lunch.
W 2011 roku Benefit Systems debiutuje na parkiecie głównym warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. W 2013 roku portfolio produktów Spółki powiększa się o Benefit Lunch – żywieniową kartę abonamentową, obejmującą zasięgiem restauracje i lokale gastronomiczne na terenie całego kraju.

2013 - Przyłącznie spółki MyBenefit
Do Grupy Kapitałowej Benefit Systems przyłącza się Spółka MyBenefit, oferująca zintegrowany system do zarządzania wszystkimi benefitami w firmie.
Dla pracodawcy MyBenefit to przede wszystkim uproszczona administracja, bezobsługowy system online z gotowymi raportami, oszczędność czasu oraz obniżenie kosztów logistyki – dystrybucja świadczeń odbywa się online. Pracownicy mają łatwy dostęp do systemu z każdego miejsca, a świadczenia są dostępne zaraz po ich zakupie.

2013-2016 - Dalszy wzrost
Przekroczona zostaje symboliczna liczba pół miliona kart sportowych. Dynamicznie rozwija się oferta Grupy na rynkach zagranicznych.
W 2015 sprzedaż kart sportowych osiąga poziom ponad 613 tysięcy Użytkowników – jest to wyraźny sygnał, że Grupa oferuje produkt atrakcyjny i dopasowany do potrzeb osób zainteresowanych aktywnym trybem życia. Partnerzy inwestycyjni prowadzą 66 obiektów sportowo-rekreacyjnych, w tym 19 nowych, uruchomionych w omawianym okresie. Z platform kafeteryjnych MyBenefit oraz MultiKafeteria korzysta w 2015 roku prawie 180 tys. Użytkowników.

Grupa realizuje również działania związane z rozwojem oferty kart sportowych na rynkach zagranicznych – słowackim, bułgarskim i czeskim. W Czechach na koniec roku aktywnych jest ponad 24 tysiące kart sportowych.

Grupa kontynuuje rozwój platform oraz oferty w strategicznych kategoriach: sport, kultura, rozrywka oraz turystyka.

Benefit Systems - Historia firmy from Benefit Systems SA on Vimeo.

 

Czytany 7714 razy Ostatnio zmieniany sobota, 29 luty 2020 11:32