Przejdź do treści

Coraz więcej pasażerów na Lotnisku Warszawa-Radom

Fot. PPL SA

Lotnisko Warszawa-Radom od początku funkcjonowania odprawiło już 27.650 osób. Popularne są zarówno rejsy regularne jak i czarterowe realizowane na sześciu trasach – Rzym, Paryż, Warna, Preweza, Tirana i Antalya.

Zainteresowanie pasażerów wakacyjnymi kierunkami rejsów z Lotniska Warszawa-Radom jest ogromne

Tygodniowo port realizuje 30 operacji lotniczych. Pasażerowie mogą też skorzystać z darmowych shuttle busów dostosowanych do aktualnej siatki połączeń. – Zainteresowanie pasażerów wakacyjnymi kierunkami rejsów z Lotniska Warszawa-Radom jest ogromne. Wypełnienie samolotów z Radomia jest znakomite, lotnisko zaczyna żyć, a sezon urlopowy dopiero się rozpoczął. Tylko w  czerwcu radomski port odprawił 15.411 osób. To świetny wynik i dobry prognostyk na przyszłość. Jesteśmy przekonani, że z każdym rokiem siatka połączeń będzie się rozszerzać, a wraz z nią przybędzie jeszcze więcej pasażerów. Co ważne, w sezonie zimowym utrzymane będą regularne rejsy do Rzymu i Paryża realizowane przez PLL LOT – mówi Anna Dermont, rzecznik PPL SA.

Od 3 czerwca przewoźnikiem obsługującym bezpłatne shuttle busy z i do Lotniska Warszaw-Radom jest firma Raf Trans.

Zgodnie z zapowiedziami przewoźnika loty do stolic Francji  i Rzymu  będą wykonywane trzy razy w tygodniu. Od 3 czerwca przewoźnikiem obsługującym bezpłatne shuttle busy z i do Lotniska Warszaw-Radom jest firma Raf Trans. Połączenia realizowane są w obie strony z Kielc (przystanek na dworcu PKS) przez Skarżysko-Kamienną (przystanek na dworcu PKS) oraz z Warszawy. W stolicy autobusy zatrzymują się na parkingu Uniwersum przy Dworcu Centralnym oraz na Lotnisku Chopina.

Wkrótce uruchomiony zostanie system do obsługi połączeń shuttle bus, który usprawni proces rezerwacji

Rozkład kursowania busów dostosowany jest do siatki wszystkich połączeń lotniczych PLL LOT i Enter Air. Pasażerowie chcący skorzystać z darmowych shuttle busów muszą najpierw dokonać rezerwacji u operatora pod adresem przewozy@raftrans.com.pl. Już wkrótce uruchomiony zostanie system do obsługi połączeń shuttle bus, który usprawni proces rezerwacji.

Z połączeń mogą korzystać również pasażerowie podróżujący z Lotniska Warszawa-Radom, którzy nie dokonali wcześniejszej rezerwacji. W takim wypadku o dostępność wolnych miejsc należy pytać kierowcę. Szczegółowe informacje o usłudze znajdują się na stronie internetowej Lotniska Warszawa-Radom.
Udostępnij: