Przejdź do treści

Czołowa spółka faktoringowa rozpoczyna zapisy na 2-letnie obligacje korporacyjne

Fot. free-images.com/Pixabay

O rozpoczęciu zapisów na 2-letnie niezabezpieczone obligacje w ramach III Publicznego Programu Emisji Obligacji poinformowała PragmaGO.

PragmaGO planuje pozyskać do 25 mln zł

Spółka oferuje oprocentowanie zmienne, oparte o WIBOR 3M powiększony o marżę w wysokości 5,50 punktów procentowych (przy obecnym poziomie WIBOR 3M, odsetki od obligacji wyniosłyby ok. 12,40% w skali roku). PragmaGO planuje pozyskać do 25 mln zł. Zapisy potrwają od 11 do 24 kwietnia 2023 r. Obligacje będą notowane rynku regulowanym Catalyst GPW.

Obecna emisja o krótkim tenorze to dobra okazja do zainwestowania nadwyżek finansowych

– W styczniu 2023 roku zakończyliśmy sporym sukcesem zapisy na obligacje serii B2. Pozyskaliśmy 20 mln zł, przy popycie na poziomie 58 mln zł, co oznacza 66 proc. redukcję. Zapisy złożyło ponad 1200 inwestorów, co na polskim rynku kapitałowym jest świetnym wynikiem. W związku z tym obligacje te osiągają dobrą płynność na rynku wtórnym. Obecna emisja o krótkim tenorze to dobra okazja do zainwestowania nadwyżek finansowych i stanowi atrakcyjną alternatywę dla innych form oszczędzania – mówi Jacek Obrocki, wiceprezes PragmaGO.

PragmaGO świadczy usługi faktoringu oraz finansowania online dla MŚP

W 2022 r. spółka osiągnęła rekordowe przychody – wartość nominalna sfinansowanych należności wyniosła 1,63 mld zł (wzrost o 58% r/r), do 13.340 wzrosła też ilość klientów (wzrost o 55% r/r), dla których sfinansowała w tym czasie 223.761 transakcji (wzrost o 96% r/r). PragmaGO świadczy usługi faktoringu oraz finansowania online dla MŚP. W 2022 mocno rozwinęła produkty w tzw. modelu embedded finance (np. Buy Now Pay Later czy Merchant Cash Advance), których dystrybucja odbywa się m.in. za pośrednictwem platform e-commerce.

Stabilnie rośniemy, a nasze wyniki są powtarzalne

Spółka jest największym w Polsce dostawcą tego typu usług dla klientów biznesowych. Wraz z takimi partnerami jak Allegro, dociera do dziesiątek tysięcy przedsiębiorców, którzy zyskują łatwy dostęp do środków na finansowanie działalności. – Stabilnie rośniemy, a nasze wyniki są powtarzalne. Rozproszony portfel klientów i  dywersyfikacja oferty to istotny element bezpieczeństwa naszych działań. Utrzymujemy wysokie kapitały własne – na poziomie 110 mln zł, przy niskich wskaźnikach zadłużenia” – dodaje Jacek Obrocki.

Obligacje PragmaGO są obecne na rynku Catalyst od 2011 r. Od 2021 r. inwestorem strategicznym spółki jest fundusz Enterprise Investors.
Udostępnij: