Przejdź do treści

Czy Kopernik był(a) kobietą, czyli jak wychowywać bez stereotypów płciowych

Fot. Fundacja im. XBW Krasickiego

Stereotypy, mocno zakorzenione w społecznej świadomości, bardzo często oparte są na niepełnej wiedzy oraz fałszywych przekonaniach. Utrwalone przez tradycję, trudno podlegają zmianom, a w szczególności odrzuceniu.

Łatwo ulegamy stereotypom, gdy myślimy m.in. o roli kobiety i mężczyzny

Łatwo im ulegamy – gdy myślimy o innych narodach, grupach społecznych, a także o roli kobiety i mężczyzny. W zmieniającym się świecie, w którym jeszcze sto lat temu mężczyzna był obrońcą rodziny i jej jedynym żywicielem, a kobieta dbała o ognisko domowe i wychowanie dzieci, ten podział ról i związane z nim stereotypy w coraz mniejszym stopniu przystają do rzeczywistości.

Jaka jest rola stereotypów we współczesnym świecie, jakie jest ich znaczenie w procesach społecznych?

Czym są stereotypy, jaka jest ich rola we współczesnym świecie, jakie jest ich znaczenie w procesach społecznych? – to główne zagadnienia debaty, organizowanej przez Forum Pracodawcy Godnego Zaufania, Instytut ESG i Fundację im. XBW Ignacego Krasickiego która już w najbliższy czwartek – 27 kwietnia odbędzie się w Galerii Delfiny, ul. Smulikowskiego 10/2 w Warszawie.

W debacie udział wezmą: Piotr Mosak, psycholog; płk Grzegorz Kaliciak, Prorektor WAT, autor książki „Bez taryfy ulgowej. Kobiety w wojsku”; Alicja Tatarczuk, Ekspertka ds. ESG, Huawei Polska. Debatę poprowadzi: Damian Kuraś, dyr. Instytutu ESG.
Udostępnij: