Przejdź do treści

Dla startupów w konkursie Agencji UE ds. Programu Kosmicznego 1 mln euro

Fot. free-images.com/Pixabay

Ruszyła rejestracja do drugiej edycji konkursu myEUspace. Inicjatywa skierowana jest do startupów i przedsiębiorców.

Aby wziąć w niej udział nie trzeba specjalizować się w branży kosmicznej – poinformowało ministerstwo funduszy i polityki regionalnej.

Promocja przełomowych rozwiązań, które łączą w sobie zaawansowane technologie, nowatorskie pomysły i ogromny potencjał

Celem konkursu myEUspace jest promocja przełomowych rozwiązań, które łączą w sobie zaawansowane technologie, nowatorskie pomysły i ogromny potencjał drzemiący w danych pochodzących z kosmosu. Jego łączny budżet wynosi 1 mln euro.

Proponowane projekty powinny wpisywać się w jeden z trzech obszarów tematycznych:

  • Space My Life – rozwiązania konsumenckie, takie jak aplikacje mobilne, przedmioty typu wearables (smartwatche, inteligentne okulary, fitness trackery itp.) drony lub urządzenia robotyczne stanowiące odpowiedź na główne wyzwania społeczne w obszarach tematycznych takich, jak zdrowie, bezpieczeństwo i ochrona obywateli, gry i rozrywka, sport i fitness oraz turystyka.
  • Our Green Planet – odkrywcze rozwiązania odpowiadające na wyzwania ochrony środowiska i zrównoważonego życia, które przyczyniają się do realizacji Europejskiego Zielonego Ładu, jak również narzędzia wspomagające zieloną transformację przedsiębiorstw.
  • Dive in Deep Tech – innowacyjne rozwiązania łączące dane pochodzące z programów kosmicznych EU z wysokimi technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja (AI), technologie kwantowe (obliczeniowe, sensoryczne, symulacyjne, szyfrujące, itp.), blockchain, metaverse oraz rozszerzona rzeczywistość (Augmented Reality (AR) / Mixed Reality (MR) / Virtual Reality (VR).

Najbardziej kreatywne i innowacyjne pomysły lub gotowe rozwiązania

Uczestnicy muszą zaprezentować najbardziej kreatywne i innowacyjne pomysły lub gotowe rozwiązania. W zależności od stopnia zaawansowania projektu do konkursu można przystąpić na trzy sposoby:

  • ścieżka zgłoszenia pomysłu – termin zgłoszeń upływa 30 listopada 2022 r.,
  • ścieżka zgłoszenia prototypu – termin zgłoszeń upływa 10 lutego 2023 r.,
  • ścieżka zgłoszenia produktu – termin zgłoszeń upływa 25 kwietnia 2023 r.
Udostępnij: