Przejdź do treści

Elektroniczne systemy kontroli zwiększają skuteczność ochrony i stanowią antidotum na rosnące koszty pracy

Fot. Monitoring.pl

Stały nadzór wizyjny nad strzeżonym obiektem lub obszarem wraz z dodatkowymi funkcjonalnościami, takimi jak szczegółowa analiza wzbudzającego podejrzenia obrazu czy wideoweryfikacja – takie m.in. wzmacniające bezpieczeństwo elektroniczne rozwiązania – zapewniają doświadczeni specjaliści Monitoring.pl.

Obsługiwana przez doświadczonych operatorów obserwacja wizyjna obiektów, obszarów, pojazdów czy nawet osób staje się dziś elementem codzienności

Ich usługa to odpowiedź na obecne wyzwania dotyczące coraz większej skuteczności zabezpieczeń elektronicznych przy rosnących stale kosztach pracy m.in. w ochronie fizycznej. Z rozwiązań firmy korzystać mogą bowiem także firmy działające na rynku security, które – w trosce o dostarczenie jak najlepszej jakości serwisu swoim klientom – uzyskują efektywne wsparcie technologiczne. Dostarczane przez firmę dane mogą m.in. stać się kluczowymi przy uzyskaniu stuprocentowej skuteczności świadczonej ochrony. Obsługiwana przez doświadczonych operatorów obserwacja wizyjna obiektów, obszarów, pojazdów czy nawet osób staje się dziś elementem codzienności, a także stałym czynnikiem zapewniania skutecznej ochrony przed kradzieżą, bezprawną obserwacją czy zniszczeniem. Dostosowane do indywidualnych potrzeb inteligentne rozwiązania technologiczne w tym obszarze to główna specjalizacja Monitoring.pl – stworzonej przez doświadczonych w branży ochrony osób i mienia specjalistów, którzy w ten sposób odpowiadają na obecne wyzwania rynku security.

Dziś usługa security opierać się powinna o rozwiązania technologiczne

– Funkcjonalność całego systemu „dopasowujemy” do zapotrzebowania klienta, proponując zarazem najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, co stanowi w istocie nową, ale bardzo istotnie uzupełniającą, a przez to – wspierającą – propozycję zarówno dla samych właścicieli czy administratorów obiektów i terenów m.in. parkingów czy biurowców, osiedli i bloków mieszkalnych. Posiadamy własną ultranowoczesną stację monitoringu wizyjnego, obsługiwaną przez doświadczonych operatorów ze wsparciem technicznym i operacyjnym firmy Keratronik, z którą związani jesteśmy strukturalnie – zaznacza Sławomir Wagner, prezes Monitoring.pl; w przeszłości były i długoletni prezes Polskiej Izby Ochrony Osób i Mienia. Według niego, dziś usługa security opierać się powinna właśnie o rozwiązania technologiczne. Stanowią one bowiem konieczne wsparcie dla zatrudnionych w ochronie wykwalifikowanych osób.

Każdy rodzaj rozwiązania, dostosowany jest zarówno do indywidualnej specyfiki chronionego obiektu czy obszaru, jak i do potrzeb zamawiającego usługę monitoringu klienta

Oprócz stałego, elektronicznego nadzoru wizyjnego, Monitoring.pl zapewnia takie usługi jak: wideoweryfikacja czyli wykrywanie osób i obiektów wg. algorytmu, wideo-obchody czyli automatyczne wykonywanie przez system wirtualnego obchodu wg. schematu, wykrywanie intruzów, a więc wirtualne wyznaczanie tzw. bezpiecznych stref, rozpoznawanie rodzaju obserwowanego obiektu w ruchu, detekcję i śledzenie znikających oraz pojawiających się obiektów w tle, zliczanie ruchu osobowego, rozpoznawanie twarzy, a nawet – tablic rejestracyjnych i rodzaju pojazdów. Poza tym, specjaliści Monitoring.pl wspierają kontrolę pracowników oraz przestrzeganie przepisów BHP, wykrywają wycieki wody czy paliw, pożary lub inne zagrożenia tego rodzaju w obiekcie czy strzeżonym terenie. Jak informuje Sławomir Wagner, każdy rodzaj rozwiązania, dostosowany jest zarówno do indywidualnej specyfiki chronionego obiektu czy obszaru, jak i do potrzeb zamawiającego usługę monitoringu klienta. Dotyczy to także firm, które świadczą dla niego usługę ochrony i wynajmują w tym celu od Monitoring.pl wysoko zaawansowane technologicznie wsparcie. Tu możliwe jest wzbogacenie stałych funkcjonalności o dodatkowe, które uwzględniają indywidualny charakter strzeżonego dobra. – Z naszą usługą idziemy nawet jeszcze dalej. Dogłębna znajomość rynku ochrony, a przede wszystkim rozeznanie perspektyw jego rozwoju, umożliwia nam także sformułowanie unikalnych specjalizacji, które wykorzystać mogą nasi klienci – tłumaczy Sławomir Wagner i wymienia tu m.in. weryfikacyjny audyt systemów ochrony, dzięki któremu Monitoring.pl buduje nową koncepcję zabezpieczenia obiektu Klienta. To swego rodzaju rozwiązania hybrydowe czyli ochrona fizyczna połączona z inteligentnym monitoringiem wizyjnym.

Doskonale przygotowana kadra operatorów oraz wsparcie techniczne i operacyjne w terenie, dzięki kooperacji z firmą Keratronik, z własną nowoczesną Stacją Monitoringu Wizyjnego zlokalizowaną w Warszawie, systemy CCTV u klienta lub projektowanie i wykonanie kompleksowe takich rozwiązań w tym obszarze, a przez to wszystko – optymalizowanie kosztów usług ochrony stanowią główne wyznaczniki oferowanej przez Monitoring.pl usługi. – Dzięki korzystaniu z naszego serwisu, klient może zaoszczędzić w skali miesiąca nawet do 30 procent, jeśli chodzi o koszty ochrony. Dzieje się to np. przez dobieranie funkcjonalności według życzenia klienta lub według specyfikacji obiektów, stosując rozwiązanie „szyte na miarę”, integrację systemów analitycznych i rozwiązań CCTV, i to bez względu na rodzaj ich producenta – wskazuje prezes Monitoring.pl.
Udostępnij: