Przejdź do treści

Firma zbrojeniowa nagrodzona

Fot. Konrad Falecki/Gazeta Polska

Prezes Mesko SA Elżbieta Śreniawska odebrała specjalną statuetkę w Konkursie „Polski Przedsiębiorca 2021 Gazety Polskiej Codziennie”, którą przyznała kapituła konkursu kierowanej przez nią firmie w kategorii „Eksporter”.

Uroczysta Gala, podczas której laureaci otrzymali specjalne statuetki odbyła się w Warszawie.

Odbierając statuetkę Elżbieta Śreniawska powiedziała, że przyznana nagroda jest rezultatem pracy całej załogi Mesko SA – spółki należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Za sukcesem firmy stoją wszyscy pracownicy

– Za tym sukcesem stoją wszyscy pracownicy. To dzięki ich zaangażowaniu, determinacji oraz kompetencjom i umiejętnościom w Mesko jest wytwarzany sprzęt na światowym poziomie, który z  powodzeniem konkuruje na międzynarodowych rynkach. O jakości naszych wyrobów świadczy fakt, że znajdują one odbiorców na całym świecie, a ich niezawodność została przetasowana podczas trwającego konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Z tego miejsca bardzo dziękuję całej załodze Mesko, ponieważ to ona zapracowała na to wyróżnienie – powiedziała Elżbieta Śreniawska.

Przenośne Przeciwlotnicze Zestawy Rakietowe Piorun jednym z hitów eksportowych Mesko

Przypomniała także, iż jednym z hitów eksportowych firmy są Przenośne Przeciwlotnicze Zestawy Rakietowe Piorun, które zyskały światową renomę i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem poza granicami Polski. Niedawno spółka podpisała umowy na ich sprzedaż do USA oraz Estonii. To jednak nie koniec, ponieważ przygotowywane są kolejne.

Obok eksportu Mesko SA systematycznie inwestuje w swoje zdolności produkcyjne i stawia na ciągły rozwój firmy.

Elżbieta Śreniawska jest pierwszą kobietą stojącą u steru przedsiębiorstwa w jego prawie 100 letniej historii.
Udostępnij: