Przejdź do treści

Fundacja Adamed zakończyła wiosenną edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy

Fot. Fundacja Adamed

W drugiej połowie maja odbyły się ostatnie zajęcia organizowane w ramach wiosennej odsłony warsztatów ADAMED SmartUP Academy.

Od początku kwietnia Fundacja Adamed we współpracy z naukowcami Politechniki Warszawskiej (Wydział Fizyki oraz Wydział Chemiczny), Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (Instytut Nauk Biologicznych), a także na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (Wydział Farmaceutyczny) w trzech miastach przeprowadziła 18 weekendowych kursów, w których uczestniczyło blisko 150 młodych entuzjastek i pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych.

ADAMED SmartUP Academy to propozycja dla prawdziwych miłośników nauk ścisłych

Bezpłatne warsztaty ADAMED SmartUP Academy kierowane są do młodzieży szkolnej w wieku 14-19 lat, która chciałaby czerpać wiedzę m.in. z zakresu fizyki, chemii i biologii, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i pracować w profesjonalnych laboratoriach najlepszych uczelniach wyższych w Polsce. To propozycja dla prawdziwych miłośników nauk ścisłych.

Podczas tegorocznej edycji ADAMED SmartUP Academy, młodzież nie tylko poznała świat optyki, dowiedziała się, jakie drobnoustroje żyją wewnątrz człowieka, zobaczyła krwinki pod mikroskopem czy zrobiła swoje własne hologramy, ale także usłyszała o nowoczesnych metodach badań śladowych ilości substancji wybuchowych za pomocą urządzeń stosowanych powszechnie do kontroli pasażerów i bagaży na lotniskach oraz w laboratoriach kryminalistycznych.

Przykładamy szczególną uwagę, by tematy i zagadnienia, jakie tworzą różnorodną ofertę naszych zajęć nie tylko uczyły przez doświadczenie

Łącznie 18 warsztatów zorganizowanych zostało w Warszawie, Lublinie oraz Krakowie na trzech uczelniach wyższych: Politechnice Warszawskiej (Wydział Fizyki oraz Wydział Chemiczny), Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (Instytut Nauk Biologicznych), a także na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (Wydział Farmaceutyczny). Edycja 2024 ADAMED SmartUP Academy trwała w sumie 6 weekendów, odbyło się 65 godzin zajęć dydaktycznych, prowadzonych przez 17 wykładowców z 4 różnych wydziałów.

– Warsztaty ADAMED SmartUP Academy, jakie regularnie realizujemy od lat w partnerstwie merytorycznym z kadrą naukową cenionych uczelni wyższych to rok rocznie doskonała okazja do przekazania młodzieży praktycznej wiedzy z obszaru nauk ścisłych w akademickim otoczeniu. To niejednokrotnie pierwsza taka okazja dla wielu biorących w nich udział. Dlatego przykładamy szczególną uwagę, by tematy i zagadnienia, jakie tworzą różnorodną ofertę naszych zajęć nie tylko uczyły przez doświadczenie, ale także rozbudzały zainteresowanie, ciekawość i pasje. Cieszymy się słysząc, że osoby uczestniczące w zajęciach ADAMED SmartUP Academy, utwierdzają się w wyborze, by po maturze studiować medycynę, farmację i kierunki pokrewne. Bierzemy pod swoje skrzydła wyjątkowe osoby, które z ogromnym entuzjazmem biorą udział w zajęciach i doświadczeniach, motywują się wzajemnie i wymieniają spostrzeżeniami – mówi Agnieszka Rejer-Mellin, koordynatorka Fundacji Adamed.

We wszystkich zajęciach wiosennej edycji wzięło udział prawie 150 uczniów. Kolejny cykl warsztatów ADAMED SmartUP Academy zaplanowany został na wiosnę 2025 roku, a szczegółowe informacje na ten temat będą na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej programu Adamed SmartUP www.adamedsmartup.pl w zakładce „Warsztaty” oraz kanałach na Facebooku i Instagramie.
Udostępnij: