Przejdź do treści

Głos Liberała. Epoka Homo Plus

Wieczór autorski Jerzego Wysockiego w Galerii Delfiny; fot. Fundacja XBW Ignacego Krasickiego

Fundacja XBW Ignacego Krasickiego serdecznie zaprasza do obejrzenia wieczoru autorskiego Jerzego Wysockiego w ramach e-spotkań z książką w Galerii Delfiny.

Zapis spotkania można obejrzeć na kanale YouTube Fundacji XBW

W ramach spotkania z autorem odbyła się też dyskusja z ekonomistami podsumowująca tegoroczne wybory parlamentarne. Zapis spotkania można obejrzeć na kanale YouTube Fundacji XBW pod adresem https://www.youtube.com/live/8GzKVyRoFkU?feature=shared

  • W spotkaniu wzięli udział:
    Jerzy Wysocki – autor książki „Głos Liberała. Epoka Homo Plus”
    Piotr Dubno – ekspert ds. inwestycji międzynarodowych, CFA. Członek zarządu Motivizer;
    Piotr Palutkiewicz – ekonomista, wiceprezes Warsaw Enterprise Institute;
    Dariusz Matuszak – publicysta.

O książce „Głos Liberała. Epoka Homo Plus”

Socjalna kraina absurdu. Żyjemy w kraju, do którego powrócił socjalizm z wszelkimi tego ustroju absurdami. Zamiast sprawnego państwa minimum mamy państwo maksimum, gdzie władza chce regulować i kontrolować coraz szersze obszary życia społecznego i gospodarczego.
Idea państwa opiekuńczego przybrała u nas karykaturalną postać. Rozdaje się pieniądze wszystkim jak leci, także tym, którzy mają ich pod dostatkiem. W ten sposób kupuje się elektorat.

Nad Wisłą pojawił się nowy gatunek: homo plus

Polityka społeczna przybrała patologiczną formę polityki wyborczej. Nad Wisłą pojawił się nowy gatunek: homo plus. To stworzenie uzależnione od władzy i jej socjalnych prezentów, wakacji kredytowych, subwencji, dotacji i ulg. Gatunek osobników biernych, u których hamuje się aktywność i przedsiębiorczość. Z twórczości laureata ekonomicznej Nagrody Nobla Miltona Friedmana wiemy, że „nie istnieje coś takiego, jak darmowe obiady”. Za wszystkie te rządowe prezenty płacimy… my sami, z rosnących podatków, z inflacji czy też z długu publicznego, którego już nikt nie kontroluje.

Istnieje rzadka okazja zapoznać się w tej książce z poglądami politycznie niepoprawnymi, marginalnymi czy wręcz dziwacznymi

Czy jest szansa zawrócić z tej ślepej uliczki? Nie za bardzo. Istnieje więc rzadka okazja zapoznać się w tej książce z poglądami politycznie niepoprawnymi, marginalnymi czy wręcz dziwacznymi. Uświadomić sobie rozmiary absurdu, w którym przyszło nam żyć.

Autor życzy miłej lektury, a zwłaszcza wyciągnięcia wniosków.
Udostępnij: