Przejdź do treści

Integracyjny piknik #Bądź Fit

Sport, ruch fizyczny jest potrzebny każdemu, bez względu na wiek czy umiejętności. Przekonują do tego również zawodnicy i trenerzy Olimpiad Specjalnych Polska, podczas integracyjnego pikniku w Warszawie #Bądź Fit – napisała Agencja Informacyjna.

W wydarzeniu zorganizowanym przez mazowiecki oddział regionalny Olimpiad Specjalnych, w gościnnych progach Zespołu Szkół Specjalnych nr 85 im. Eunice Kennedy Shriver, przez dwa dni, uczestniczyło ponad 200 sportowców, z niepełnosprawnością intelektualną, z całej Polski.

Uczestniczyli oni w aktywnościach ruchowych i sportowych oraz zajęciach dotyczących zdrowego trybu życia. Organizatorzy pikniku podkreślają, że wyrobienie odpowiednich nawyków żywieniowych, umiejętność oceny i odpowiedniego wyboru dobrych produktów, to temat ważny dla każdego.

Większa troska o własne zdrowie, odpowiednie żywienie, picie koniecznej ilości wody

– Hasło wydarzenia „#Bądź Fit”, zachęcało zawodników Olimpiad Specjalnych oraz wszystkich pozostałych do większej troski o własne zdrowie, odpowiednie żywienie, picie koniecznej ilości wody – opowiada Edyta Adamus z Olimpiad Specjalnych Mazowieckie.  – Wydarzenie było wspaniałym pretekstem do wspólnego kształtowania prozdrowotnych zachowań – dodaje Edyta Adamus.

Podczas pierwszego dnia pikniku, na uczestników czekały konkurencje sportowe, taneczne, fitness, quiz olimpijski oraz gra miejska. Drugiego dnia uczestnicy mogli skorzystać ze strefy Bądź Fit, czyli gier i zajęć dotyczących zdrowego odżywiania, strefy sensorycznej czy alpakoterapii.

Wyrabiali w sobie zdrowe nawyki prozdrowotne

W wydarzeniu uczestniczyli zawodnicy z województw: lubuskiego, podlaskiego i łódzkiego, łącznie ponad 200 osób oraz trenerzy, wolontariusze i zaproszeni goście. Wszyscy oni, wspólnie, przez zabawę. wyrabiali w sobie zdrowe nawyki prozdrowotne.

Warszawski piknik to jedno z cyklu wydarzeń organizowanych przez Olimpiady Specjalne Polska, stanowiącego część światowego projektu „Special Olympics”, który jest największym ruchem sportowym, dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zrzesza na świecie ponad 5.300.000 sportowców. Nad Wisłą Olimpiady Specjalne Polska skupiają ponad 17.000 zawodników, 1.500 trenerów i 4.000 wolontariuszy trenujących i pracujących w 507 klubach. Honorowym patronem Olimpiad Specjalnych Polska jest Agata Kornhauser-Duda, żona prezydenta Andrzeja Dudy, a prezesem organizacji jest Anna Lewandowska.
Udostępnij: