sobota, 24 grudzień 2016 12:08

Program edukacyjny „Zielona Kraina” w Olsztynie

Napisał
Program edukacyjny „Zielona Kraina” w Olsztynie fot. Biedronka

W Olsztynie odbywa się cykl bezpłatnych warsztatów edukacji żywieniowej „Zielona Kraina”, skierowanych do uczniów czwartych klas szkół podstawowych. Nadal trwa nabór szkół do tego projektu. W bieżącej edycji programu warsztaty odbyły się już w 39 szkołach w Warszawie i wzięło w nich udział ponad 3 000 dzieci i 148 nauczycieli.

Celem programu realizowanego przez koalicję firm Jeronimo Martins Polska i Green Factory Sp z o.o. pod patronatem merytorycznym Instytutu Żywności i Żywienia jest kształtowanie w uczniach prawidłowych nawyków żywieniowych. Warsztaty obejmują interaktywne pogadanki dotyczące zasad prawidłowego żywienia, wspólne przygotowywanie posiłków ze świeżych owoców i warzyw, prezentację zawodu dietetyka oraz gry i zabawy edukacyjne. Program zajęć wpisuje się w podstawę programową szkoły podstawowej oraz uwzględnia aktualne trendy żywieniowe, zalecane przez ekspertów.

Zgłoszenia klas może dokonać dyrektor szkoły – aby zgłosić szkołę należy wysłać odpowiedni formularz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Regulamin programu wraz z niezbędnymi dokumentami do zgłoszenia szkoły dostępny jest do pobrania na stronie www.zielona-kraina.com. Liczba miejsc jest ograniczona (w Olsztynie 35 klas), a nabór trwa do ich wyczerpania.

Materiały edukacyjne programu „Zielona Kraina”

Na stronie internetowej programu www.zielona-kraina.com organizatorzy, oprócz informacji o programie i możliwości udziału w nim szkół, udostępnili materiały edukacyjne dla nauczycieli i rodziców. Wśród nich znalazły się m.in. skrypty zajęć lekcyjnych dla pedagogów oraz porady dla rodziców jak pomóc dziecku z nadwagą czy dbać o aktywność fizyczną dziecka. Materiały zostały przygotowane przez dietetyczki pracujące w zespole naukowym Instytutu Żywności i Żywienia.

„Zielona Kraina” – druga edycja warsztatów

W roku szkolnym 2016/2017 dietetycy odwiedzą łącznie około 8 tysięcy czwartoklasistów. Oprócz Warszawy i Olsztyna warsztaty odbędą się także w  Szczecinie (styczeń-luty 2017, 65 klas), Bydgoszczy i Toruniu (luty-kwiecień 2017, 80 klas) oraz Trójmieście (kwiecień-czerwiec 2017, 95 klas).

W pierwszej edycji programu, która trwała od lutego do czerwca 2016 r. w 4 miastach: Wrocławiu, Białymstoku, Kielcach i Poznaniu miało miejsce ponad 200 spotkań edukacyjnych, w których udział wzięło ponad 4 tysiące uczniów i 200 nauczycieli z około 70 szkół.

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę