wtorek, 11 kwiecień 2017 12:52

Dobre praktyki w CSR docenione przez ekspertów

Napisał
Dobre praktyki w CSR docenione przez ekspertów fot. Tauron

Aż 12 dobrych praktyk realizowanych w minionym roku przez wiodącą spółkę energetyczną zostało opisanych w prestiżowym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2016. Dobre praktyki”.

Ogłoszenie raportu, publikowanego cyklicznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu od 15 lat, miało miejsce w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie.

W tegorocznym, wydaniu raportu znalazło się aż dwanaście inicjatyw prowadzonych przez spółki Grupy Tauron. Tym samym firma znalazła się w pierwszej dziesiątce przedsiębiorstw (spośród 180 firm) o największej liczbie dobrych praktyk opublikowanych w dokumencie.

W zakresie środowiska doceniono koncepcję zagospodarowania ubocznych produktów wydobycia realizowaną przez Tauron Wydobycie, akcję „Bocian nasz” autorstwa Tauron Dystrybucja, a także inicjatywę ekologiczną Sala przyrody Tauron Ekoenergia. W obszarze zaangażowania społecznego  i rozwoju społeczności lokalnej wyróżniono projekty Energia dla Seniora oraz akcję edukacyjną „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka”. Doceniono również kampanię adresowaną do nauczycieli szkół kształcących w zawodzie elektryka – realizowaną przez Tauron Dystrybucja Serwis, akcję Bliżej energetyki. Wyróżniono akcje Dzień dobry BHP oraz profilaktykę zdrowia w zakresie narządów ruchu.

Wśród najlepszych inicjatyw w obszarze ładu organizacyjnego znalazło się prowadzone w Tauron Dystrybucja, Tauron Dystrybucja Serwis i Tauron Dystrybucja Pomiary Programy rozwojowe Skuteczni Liderzy w Jednej Dystrybucji. Natomiast jako dobre praktyki w zakresie zagadnień konsumenckich przytoczono akcje społeczne „Bezpieczniki Taurona” oraz „Klient na horyzoncie”.

Głównym dokumentem wyznaczającym kierunki działalności w obszarze pozafinansowym w Tauronie jest Strategia zrównoważonego rozwoju Grupy Tauron na latach 2016-2018 z perspektywą do 2020 r. Opiera się ona na pięciu kierunkach strategicznych – dwóch wiodących (bezpieczeństwo energetyczne dla klientów, zorientowanie na klienta) oraz trzech wspierających (kultura etyczna i zaangażowanie pracowników, ochrona środowiska oraz partnerstwo społeczno-biznesowe).

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” stanowi największy w kraju przegląd działań biznesu społecznie odpowiedzialnego w danym roku. Jubileuszowa edycja raportu zawiera opisy praktyk 180 firm, które swoje działania w zakresie CSR realizowały w 2016 r. oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem. Publikacja zestawia najlepsze przykłady działań, grupując je według siedmiu obszarów zgodnych normą ISO 26000: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę