poniedziałek, 28 sierpień 2017 12:30

X edycja konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom

Napisał
X edycja konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom fot. M. Żegliński/NSZZ Solidarność

Trwa dziesiąta edycja konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”.

Akcja organizowana przez NSZZ „Solidarność” pod patronatem Andrzeja Dudy, Prezydenta RP - podał portal NSZZ Solidarność.

Ankiety zgłoszeniowe należy przesyłać na adres Komisji Krajowej NSZZ Solidarność w terminie do 15 października 2017 r. Zgłoszenia będą rozpatrywane przez Komisję Certyfikacyjną.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Certyfikatem można się posługiwać przez okres trzech lat. Laureaci poprzednich edycji konkursu mogą ponownie ubiegać się o przyznanie Certyfikatu po wygaśnięciu tego okresu. 

Akcja nadawania tytułu Pracodawca Przyjazny Pracownikom zainicjowana została przez KK NSZZ „Solidarność” w 2008 roku. Pierwszą edycję konkursu patronatem honorowym objął Prezydent RP Lech Kaczyński. Od tamtej pory konkurs stale odbywa się pod patronatem urzędującego prezydenta RP.

Partner strategiczny

Kapsh Telematic Systems - sponsor strategiczny PGZ

Patronat honorowy

miir

mrpps

Partnerzy medialni

logotypy partnerow medialnych Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę