czwartek, 28 wrzesień 2017 12:43

Sieć stawia na pierwszą pomoc przedmedyczną

Napisał
Sieć stawia na pierwszą pomoc przedmedyczną fot. Biedronka

Drużyny ze wszystkich 15. centrów dystrybucyjnych oraz jedna z Biura Głównego największej w kraju sieci handlowej wzięły udział w I Ogólnopolskich Zawodach Drużyn Ratowniczych.

Nosiły one nazwę „Bezpieczna Biedronka”. Pracownicy Biedronki rywalizowali w konkurencjach wymagających zastosowania pomocy przedmedycznej. To kolejne działania budujące wiedzę zespołu Biedronki w tym obszarze – z myślą o bezpieczeństwie klientów w każdym sklepie sieci są pracownicy przeszkoleni z zasad udzielania pierwszej pomocy i gotowi do jej niesienia.

Zawody odbyły się 22-23 września w Sieradzu na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Ich głównym celem było promowanie wiedzy i praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz propagowanie działań funkcjonujących w JMP drużyn ratowniczych w regionach.

– Umiejętność udzielania pierwszej pomocy i ratowania życia jest niezwykle ważna. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych pracowników oraz klientów sieci Biedronka co roku przeprowadzamy ok. 2500 godzin szkoleniowych z zakresu pierwszej pomocy. Dzięki temu w każdym sklepie, centrum dystrybucyjnym czy biurze mamy pracowników przeszkolonych z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz użytkowania defibrylatorów AED, gotowych nieść pomoc poszkodowanym. Organizowane zawody były kolejnym krokiem, by podnosić kompetencje naszego zespołu w tym obszarze – podkreśla Danuta Pawłowska, dyrektor działu BHP i P.poż. w Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka.

Trzyosobowe zespoły ratownicze pracowników, w pozorowanych, bardzo realistycznie wyglądających scenach zagrożenia zdrowia i życia, musiały opanować emocje i stres, zdiagnozować problem, zebrać niezbędne informacje oraz w sposób właściwy zastosować posiadane umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wśród 11 konkurencji, z którymi przyszło się im zmierzyć, znalazły się m.in.: postępowanie w przypadku urazów i nagłego zatrzymania krążenia, obsługa i użycie defibrylatora AED, postępowanie w sytuacji wypadku komunikacyjnego, pożaru, upadku z wysokości czy nocnych zdarzeń masowych. Drużyny wzięły także udział w zadaniu sprawnościowym i teście z wiedzy z zakresu BHP i pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zawody Drużyn Ratowniczych „Bezpieczna Biedronka” to kolejny element budowania w Biedronce kompetencji i zaplecza do pomagania potrzebującym w sytuacjach zagrożenia życia. W ramach programu „Bezpieczna Biedronka” JMP wprowadza również nowoczesne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo klientów, pracowników oraz wszystkich osób przebywających w otoczeniu sklepów Biedronka. Wyposaża w defibrylatory AED placówki zlokalizowane w znacznej odległości od punktów medycznych oraz te, w których przebywa duża liczba klientów w tym samym czasie. Obecnie w urządzenia wyposażonych jest blisko 50 sklepów na terenie całego kraju, a także wszystkie 15 centrów dystrybucyjnych oraz Biuro Główne firmy.

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę