czwartek, 28 grudzień 2017 12:38

Sektor MŚP po Brexicie

Napisane przez Inf. Ministerstwo Rozwoju
Sektor MŚP po Brexicie Fot. pixabay.com

Bezpieczeństwo wewnętrzne, polityka zagraniczna, obronność, gospodarka, finanse i energetyka  – to tylko niektóre z  tematów poruszonych podczas konsultacji pomiędzy rządami Polski i Wielkiej Brytanii pod przewodnictwem premierów Mateusza Morawieckiego i Theresy May.  

Szefowie rządów obu państw rozmawiali o współpracy gospodarczej, kulturowej, oświatowej i naukowej oraz o  bieżących kwestiach europejskich. Spotkanie stanowiło także okazję do rozmowy na temat sytuacji Polaków w Zjednoczonym Królestwie.

Jak zaznaczył Premier Mateusz Morawiecki konsultacje międzyrządowe stanowią świadectwo znakomitych relacji polsko-brytyjskich, umożliwiając podsumowanie dotychczasowej współpracy oraz rozmowę na temat nowych wspólnych celów i projektów.

W odbywającej się w ramach konsultacji sesji plenarnej Ministerstwo Rozwoju reprezentowała wiceminister Andżelika Możdżanowska.

"Kluczowa dla dalszej udanej współpracy gospodarczej między przedsiębiorstwami polskimi a brytyjskimi jest wzajemna pewność warunków prawnych i politycznych. Rządy i instytucje polskie i brytyjskie powinny dołożyć szczególnie teraz wszelkich starań, aby tworzyć jak najlepszy klimat i wsparcie dla  współpracy między firmami MŚP obu krajów"– mówiła Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

W ramach spotkania delegatów rządowych doszło  do podpisania Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej o współpracy w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa.

 

Partner strategiczny

Kapsh Telematic Systems - sponsor strategiczny PGZ

Patronat honorowy

miir

mrpps

Partnerzy medialni

logotypy partnerow medialnych Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę