poniedziałek, 01 styczeń 2018 12:13

Proces rekrutacji coraz częściej w rękach specjalistów

Napisał
Proces rekrutacji coraz częściej w rękach specjalistów fot. sxc.hu

Liczba agencji rekrutacyjnych w Polsce wzrasta. W trzecim kwartale 2017 r. przybyło 400 nowych, co łącznie daje 8 900 podmiotów działających na rynku.

Jak wynika z raportu Polskiego Forum HR firmy dostrzegają, iż trudno jest znaleźć właściwe osoby na określone stanowiska, stąd proces rekrutacji coraz częściej oddają w ręce profesjonalnych specjalistów. Jednak wraz ze wzrostem wynagrodzeń dla pracowników, rosną także koszty rekrutacji. Według raportu wysokość obrotów firm członkowskich PFHR w trzecim kwartale 2017 r. wzrosła aż o 17% osiągając wysokość 33,5 mln zł (w zakresie rekrutacji stałych na terenie Polski w porównaniu do poprzedniego roku).

Jeszcze szybciej, bo aż o 36%, rosną rekrutacje międzynarodowe. Na rynku polskim przeważają zamówienia na rekrutacje dla sektora usług, zaś na międzynarodowym najwięcej prowadzonych jest procesów dla sektora produkcyjnego. W rankingu firm zrzeszonych w Polskim Forum HR m.in. na 15. miejscu znalazła się Jobhouse – agencja wywodząca się z Trójmiasta, ze stuprocentowym polskim kapitałem.

-Tendencja do rozwoju branży rekrutacyjnej będzie się utrzymywała także w 2018 r. Rynek pracownika, niskie bezrobocie, większe wymagania kandydatów wobec pracy sprawią, iż proces rekrutacji jest coraz trudniejszy, a co za tym idzie droższy. Agencje rekrutacji zwykle uzależniają swoje wynagrodzenie od poziomu uposażenia rekomendowanych kandydatów. W związku z tym, iż oczekiwania kandydatów są wyższe niż przed rokiem, stąd koszty znalezienia pracowników za pośrednictwem agencji pracy także wzrosną – uważa Natalia Bogdan, właścicielka Jobhouse.

Sponsor gali konkursu

sponsor_gali.jpg

Sponsorzy konkursu

zabka sponsor

kie sponsor

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę