piątek, 18 styczeń 2019 10:47

Poznaliśmy kolejnych „Pracodawców Godnych Zaufania”

Napisane przez Red.

24 października odbyła się kolejna, VIII już edycja Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”.

Organizatorzy, m.in. Krajowa Izba Gospodarcza i Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, nagradzają w ten sposób firmy i instytucje, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania – uwzględniając rozwój zawodowy pracowników i ochronę ich praw. Uroczysta Gala z wręczeniem nagród odbyła się w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. W tym roku wręczono 9 nagród.

Tak jak w poprzedniej edycji, w skład Kapituły Konkursu weszli przedstawiciele instytucji pozarządowych – organizacji przedsiębiorców, think-tanków i uczelni. Reprezentowane są przez m.in.: Krajową Izbę Gospodarczą, Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Instytut Staszica, Instytut Biznesu, Instytut Libertatis, Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca (organizator Forum Gospodarczego w Toruniu) czy Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

- „Pracodawca Godny Zaufania” to inicjatywa zapoczątkowana w 2009 roku. Jej podstawowym celem jest promowanie wśród pracodawców odpowiedzialnej, zgodnej z normami europejskimi polityki pracowniczej i polityki socjalnej. Przez kilka lata udało się nagrodzić największe polskie firmy bardzo często realizujące ciekawe i przynoszące znakomite rezultaty programy skierowane do pracowników – mówi Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

Gala Konkursu została poprzedzona debatę pt. „Motywacja pracowników przez sport”, w której udział wzięli Andrzej Czernek, wiceprezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Grzegorz Kuca, wiceburmistrz dzielnicy Warszawa Bemowo, Grzegorz Haftarczyk, członek zarządu Benefit Systems, Aleksander Skołożyński, Dyrektor Pionu Finansów, Członek Zarządu EmiTel S.A. i Damian Kuraś, Doradca Komitetu Krajowego ds. wizerunku i komunikacji Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska.

Po debacie przyszedł czas na wyróżnienia. W obecnej edycji Konkursu wyróżniono następujące firmy: w kategorii Programy stażowe zwyciężyła firma Kapsch Telematic Services za program stażowy skierowany do studentów ostatnich lat studiów uczelni technicznych i ekonomicznych oraz międzynarodowy program wymiany pracowników i wewnętrzny programu stażowy; w kategorii Wolontariat nagrodzono firmę Leroy Merlin Polska za Fundację Leroy Merlin, której misją jest pomaganie budowania trwałego wkładu, służącego rozwojowi społeczności lokalnych – bycie dobrym sąsiadem, wspiera inicjatywy społeczne pracowników. W kategorii Motywacja zwycięska okazała się firma Benefit Systems. Nagroda została jej przyznana za szeroki pakiet programów motywacyjnych skierowanych do pracowników z zakresu sportu, opieki zdrowotnej, ubezpieczeń, dofinansowania do studiów podyplomowych, bezpłatnych kursów językowych oraz szkoleń zawodowych. W kategorii Edukacja nagrodzono firmę Lux Med za możliwość rozwoju pracowników poprzez skierowane do nich programy edukacyjne adresowane zarówno do personelu placówek (np. kursy dla pielęgniarek i położnych), jak i do kadry menedżerskiej (np. Coaching i mentoring, czy Zarządzanie w pigułce). Firma Volkswagen Poznań okazała się najlepsza w kategorii Zdrowie, a została wyróżniona za kompleksową ofertę programów zdrowotnych z których mogą korzystać pracownicy, zawierającą m.in. opiekę medyczną, ale także nowe propozycje - Program zapobiegania rozwojowi chorób cywilizacyjnych czy Program wsparcia zdrowia psychicznego. W kategorii Bezpieczeństwo zwyciężyła firma EmiTel - za działania w obszarze bezpieczeństwa i zdrowia pracowników skierowane do każdej grupy wiekowej, zgodnie z ideą, że dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo na starcie kariery zawodowej, daje szanse na bezpieczne dojście do mety. Spośród gmin najciekawszymi rozwiązaniami dla pracowników mogła pochwalić się gmina m.st. Warszawy. Nagroda została jej przyznana za działania w ramach programów stażowych i praktyk oraz na rzecz pracowników zwłaszcza w obszarach aktywizacji zawodowej osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, podnoszące świadomość w zakresie potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz Standardy dostępności dla m.st. Warszawy.

- Cieszy dobra tendencja, że pracodawcy przykładają coraz większą wagę do komfortu pracy i starają się budować długofalowe partnerskie relacje z pracownikami. To dobry sygnał dla polskiej gospodarki gdyż dzięki lepszym warunkom pracy i większemu zaangażowaniu pracowników, rośnie ich efektywność i kreatywność, a w konsekwencji wydajność - podkreśla Andrzej Czernek, wiceprezes Fundacji Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

W Konkursie wyróżniono również dziennikarzy, dla których tematyka pracownicza jest bardzo bliska. Nagrodę „Pracodawca Godny Zaufania” w kategorii dziennikarskiej otrzymali: Przemysław Wenerski, wydawca programu TVP „Alarm”, a także dziennikarz gospodarczy, piszący dla PTWP – Bartosz Dyląg. Obaj panowie przez lata promowali dobre praktyki pracownicze.

Inicjatywa „Pracodawca Godny Zaufania” odbyła się w tym roku pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Energii, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Sponsorem głównym wydarzenia jest: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., a sponsorami: Żabka, Diaverum Polska Sp. z o.o., Libris i Klub Integracji Europejskiej.

Patronami medialnymi VIII edycją Konkursu są: „Gazeta Polska”, „Polska The Times”, „Super Biznes” - dodatek ekonomiczny „Super Expressu”, agencja informacyjna ISBnews, Puls HR, Polskie Radio Program 3., RaportCSR.pl, Kurier365.pl i Biznesciti.com.

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę