piątek, 30 marzec 2018 09:03

15 paneli dyskusyjnych i warsztatów o odpowiedzialnym biznesie. Znamy program części konferencyjnej 7. Targów CSR

Napisane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

12 kwietnia na PGE Narodowym eksperci, przedstawiciele firm i administracji oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką społecznej odpowiedzialności wspólnie zastanowią się nad rolą współpracy w [społecznie odpowiedzialnym] biznesie.

Ważnym elementem Targów CSR jest część konferencyjna, w ramach której zaplanowano 15 paneli dyskusyjnych i warsztatów z udziałem  m.in. Roberta Korzeniowskiego (UNICEF), Andżeliki Możdżanowskiej (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju), Michała Szułdrzyńskiego (Rzeczpospolita) i Ester Barrajon (CSR Europe).

POBIERZ PROGRAM CZĘŚCI KONFERENCYJNEJ 7. TARGÓW CSR >>

(na wszystkie części wydarzenia obowiązuje WSTĘP WOLNY)

Podczas 7. edycji największego w Polsce wydarzenia o społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonym rozwoju, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, paneliści ze świata biznesu, organizacji pozarządowych i administracji wymienią swoje poglądy na tematy istotne z punktu widzenia przedsiębiorcy, konsumenta czy aktywisty. Wśród tematów, które pojawią się w agendzie wydarzenia, znajdziemy dyskusje poświęcone roli biznesu w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, działaniom środowiskowym i społecznym podejmowanym przez firmy, przeciwdziałaniu marnowaniu żywności,  raportowaniu danych pozafinansowych czy współpracy ze społecznościami lokalnymi i organizacjami pozarządowymi. 7. Targi CSR umożliwią też przyjrzenie się narzędziom rozwojowym dla sektora MŚP, oferowanym przez instytucje unijne.

Strona wydarzenia: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/

- Część konferencyjna to nieodłączny element Targów CSR. Dzięki niemu wydarzenie jest w jeszcze większym stopniu okazją nie tylko do pogłębiania wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i poznania trendów światowych, ale też pewnej refleksji. Szerokie grono ekspertów, przedstawicieli świata biznesu i administracji podczas 7. Targów CSR podzieli się swoimi przemyśleniami o wyzwaniach społecznych i środowiskowych stojących przed biznesem - mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.  Dzięki otwartej formule Targów CSR, wydarzenie stanowi wyjątkową przestrzeń nie tylko dla praktyków i teoretyków działań społecznie odpowiedzialnych, ale każdego kto chce poznać bliżej firmy, z których produktów i usług korzysta na co dzień. Wstęp jest wolny i nie ma konieczności rejestracji, więc zachęcam do uczestnictwa w największym wydarzeniu CSR w Polsce.

Przestrzeń do dyskusji i wymiany poglądów

W różnorodnym programie 7. Targów CSR znajduje się 15 paneli dyskusyjnych i warsztatów, które równolegle będą odbywać się w sali konferencyjnej w części wystawowej (Galeria Stadionu PGE Narodowy), a także w Sali Paryż A i Sali Paryż B (poziom 2, wjazd windą z części wystawowej). Oficjalnie wydarzenie otworzą Dominika Bettman, Prezeska Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Andżelika Możdżanowska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Firm.>> Sala konferencyjna w części wystawowej

Pierwszym punktem programu będzie ogłoszenie wyników #SustainHack, które poprzedzi panel główny wydarzenia, poświęcony roli biznesu w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Na ten temat porozmawiają: Robert Korzeniowski (Ambasador Dobrej Woli UNICEF), Andżelika Możdżanowska (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju), Izabela Rakuć-Kochaniak (Veolia Polska), Łukasz Otta (Siemens Polska), Marzena Strzelczak (Forum Odpowiedzialnego Biznesu). Dyskusję moderował będzie  Michał Szułdrzyński z dziennika „Rzeczpospolita”.


Na godzinę 12 została zaplanowana premiera dorocznej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”.

Następnie odbędą się debaty partnerów 7. Targów CSR. Siemens i Ergo Hestia będą gospodarzami panelu pt. „Praca dzisiaj i praca jutra. Czego się obawiamy i na co mamy nadzieje?” O współpracy międzysektorowej na rzecz rozwoju lokalnego porozmawiają goście Polpharmy, natomiast kwestia  zapobiegania problemowi marnowania żywności zostanie zaprezentowana przez prelegentów zaproszonych przez Jeronimo Martins Polska. Część konferencyjną w sali wystawowej zamknie organizowany przez FOB panel pt. „Współpraca ze społecznościami lokalnymi. Dialog w mieście, dialog lokalny”.

>> Sala Paryż A, Sala Paryż B

W ramach części konferencyjnej Targów CSR odbędą się również panele dyskusyjne i warsztaty w Sali Paryż A i Sali Paryż B (poziom 2, wjazd windą z części wystawowej).

Panel adresowany do organizacji pozarządowych zainteresowanych nawiązaniem współpracy z biznesem lub już współpracujących z nim i dążących do pogłębienia relacji ze swoimi partnerami zorganizuje PZU. Ekspertki i eksperci WWF Polska w oparciu o serię gier przedstawią największe wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem i podpowiedzą, jak sobie z nimi radzić za pomocą konkretnych narzędzi.

W programie wydarzenia nie zabraknie również spotkań na temat raportowania danych pozafinansowych. Przedstawiciele firmy Velux podpowiedzą, jak przygotować raport społecznej odpowiedzialności biznesu. Spotkanie z Diaphane Software przybliży narzędzia usprawniające proces raportowania. Firma Deloitte natomiast ogłosi laureatów konkursu „Deloitte Green Frog Award”.

Targi będą także okazją do dyskusji o dobrych praktykach biznesu, które podczas specjalnego panelu zaprezentuje Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Działaniom małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie staży i praktyk poświęcony będzie blok EU Talent, w którym udział weźmie Ester Barrajon z CSR Europe.

Poznaj dokładny program części konferencyjnej http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/konferencja/

Targi CSR to największe wydarzenie CSR-owe w Polsce. Organizowane jest od 2005 roku, co dwa lata, przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem wydarzenia jest prezentacja działań i praktyk firm społecznie odpowiedzialnych, a także usług oferowanych w tym zakresie. Podczas 7. edycji wydarzenia w 2018 roku organizatorzy spodziewają się około 70-80 wystawców i 2000 zwiedzających.

Więcej informacji o wydarzeniu:

Partnerzy i patroni 7. Targów CSR

Organizator: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Partner Główny: Siemens Polska

Partner: Ergo Hestia, Jeronimo Martins Polska, Polpharma

Patroni Honorowi: CSR Europe, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

Partner medialny: Rzeczpospolita

Patroni: Business Centre Club, Federacja Konsumentów, Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Pracodawca Godny Zaufania, Program Przedsiębiorstwo Fair Play, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza, UNICEF

Patroni medialni: Polityka, PAP Biznes, Benefit, Clear Channel Poland, Harvard Business Review Polska, Kompendium CSR, Energia i Recykling, My Company Polska, SEMESTR - magazyn studentów, Be.Navigator, Kampaniespoleczne.pl, NGO.pl, PRoto.pl

Sponsor strategiczny

Kapsh Telematic Systems - sponsor strategiczny PGZ

Sponsor główny

Sponsor główny: PKO Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.

Partner

Partner PGZ: Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.

Partnerzy debaty

partnerzy debaty PGZ

Partnerzy medialni

logotypy partnerow medialnych Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę
Polityka Prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.


Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Impresja Studio Promocji z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Drewnianej 5 lok. 3,. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Tomasz Brzozowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Impresja Studio PR Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.

10. Ta strona zbiera w sposób automatyczny informacje zawarte w plikach cookies i wykorzystuje je w celach statystycznych oraz do usprawnienia funkcjonowania serwisu. Pliki Cookiem są też zbierane przez Google Analytics. Pliki cookies są plikami tekstowymi, które przechowywane są w komputerze użytkownika serwisu.

Wykorzystujemy dwa rodzaje plików cookies – tymczasowe i stałe. Pliki tymczasowe przechowywane są do momentu opuszczenia przez Ciebie naszej strony (poprzez wejście na inną stronę, wylogowanie lub wyłączenie przeglądarki). Pliki stałe przechowywane są w Twoim komputerze do czasu ich usunięcia lub przez czas wynikający z ich ustawień.

W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki, aby zablokować obsługę plików cookies lub każdorazowo uzyskiwać informacje o ich umieszczeniu w swoim urządzeniu. Inne dostępne opcje możesz sprawdzić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Większość przeglądarek domyślnie jest ustawione na akceptację zapisu plików cookies w komputerze. Informacje dotyczące ustawień przeglądarek internetowych dostępne są w jej menu (pomoc) lub na stronie jej producenta.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.