piątek, 11 maj 2018 12:43

Bezrobocie w Polsce będzie spadać

Napisał
Bezrobocie w Polsce będzie spadać fot. mrpips

Dalszy spadek bezrobocia – to prognoza dla Polski według Komisji Europejskiej. Komisja szacuje, że w 2018 roku wzrost gospodarczy Polski w 2018 r. wyniesie 4,3 proc.

To o jedną dziesiątą punktu procentowego więcej, niż przewidywano w lutym - wynika z opublikowanego raportu KE – podało ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej.

Bezrobocie ma sukcesywnie spadać: stopa bezrobocia utrzymywała się w 2017 r. na poziomie 4,9 proc.; prognozy na 2018 r. to 4,1 proc., a na 2019 r. to 3,9 proc., czego efektem ma być wzmocnienie wzrostu płac. Tymczasem  4,4% - tyle w marcu br. według Eurostatu wyniosła stopa bezrobocia w Polsce. W Unii Europejskiej osiągnęła poziom 7,1%. Polska utrzymuje się w europejskiej czołówce krajów z najniższym bezrobociem.

W marcu br. stopa bezrobocia w 28 krajach Unii Europejskiej wyniosła 7,1%, utrzymując się na tym samym poziomie co przed miesiącem. Polska znalazła się na 7. 0000miejscu wśród krajów o najniższej stopie bezrobocia, ze wskaźnikiem na poziomie 4,4%. W stosunku do lutego br. stopa bezrobocia utrzymała się na tym samym poziomie. W porównaniu do marca 2017 roku jest mniejsza o 0,7 pkt. proc. (wynosiła wtedy 5,1%).

Najniższą stopę bezrobocia odnotowano w Czechach (2,2%) oraz na Malcie (3,3%)  i w Niemczech (3,4%). Najwyższą natomiast zaobserwowano w Grecji (20,6% - dane za styczeń) oraz w Hiszpanii (16,1%).

Sponsor gali konkursu

sponsor_gali.jpg

Sponsorzy konkursu

zabka sponsor

kie sponsor

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę