środa, 04 lipiec 2018 12:30

Wg Eurostatu 8,4% stopa bezrobocia w eurostrefie, w Polsce - 3,8%

Napisał
Wg Eurostatu 8,4% stopa bezrobocia w eurostrefie, w Polsce - 3,8% fot. freeimages.com

Stopa bezrobocia w strefie euro wyniosła 8,4% w maju 2018 r. wobec 8,4% miesiąc wcześniej. Według danych Eurostatu rok temu wskaźnik ten wynosił 9,2%.

W całej Unii Europejskiej wskaźnik ten wyniósł 7% w maju - wobec 7,1% w poprzednim miesiącu i wobec 7,7% rok wcześniej - poinformowała agencja ISBNews. Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

W samej Polsce wyrównana sezonowo stopa bezrobocia wyniosła wg Eurostatu w maju br. 3,8% - tj. tyle samo, co w poprzednim miesiącu. W kwietniu 2017 r. wynosiła 5,2%. Liczba bezrobotnych w Polsce wyniosła 644 tys. w maja wobec 657 tys. miesiąc wcześniej. W całej UE stopa bezrobocia w tym ujęciu wyniosła w maju 7%. 

Tymczasem z szacunków ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej wynika, że stopa bezrobocia w maju br. spadła w porównaniu z poprzednim miesiącem o 0,2 pkt. proc. – do 6,1%. Spadek - od 0,2 do 0,6 pkt. proc. - odnotowano we wszystkich województwach.

Sponsor gali konkursu

sponsor_gali.jpg

Sponsorzy konkursu

zabka sponsor

kie sponsor

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę