piątek, 10 sierpień 2018 12:02

Nowe kierunki imigracji zarobkowej do Polski

Napisał
Nowe kierunki imigracji zarobkowej do Polski fot. mrpips.gov.pl

Podczas spotkania Stanisława Szweda, sekretarza stanu w MRPiPS z Patricia Anna V. Paez, ambasadorem Filipin w Warszawie obie strony potwierdziły gotowość nawiązania dwustronnej współpracy dotyczącej zatrudnienia pracowników filipińskich w Polsce.

Rekordowo niskie bezrobocie sprawia, że polscy przedsiębiorcy coraz bardziej odczuwają braki specjalistów - napisał portal ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej. - Zależy nam nad tym, aby Filipińczycy pracowali w Polsce legalnie, na podstawie umowy o pracę i na dłuższy okres czasu - powiedział wiceminister.

Ambasador Paez również podkreśliła, że dla strony filipińskiej duże znaczenie ma to, aby pracowników filipińskich obowiązywały zasady polskiego kodeksu pracy i równe traktowanie pracowników. Wskazała, że bardzo ważne zarówno dla władz Filipin, jak i dla niej samej jest to, że polskie i filipińskie społeczeństwa łączy wyznawanie tych samych wartości.

Omówiono potencjał migracyjny Filipin w sektorze budowlanym, IT i zawodach medycznych i opiekuńczych. Wstępnie dyskutowano potencjalne warianty w zakresie przygotowania do przyjazdu do pracy w Polsce, także pod względem językowym. Ustalono, że obie strony rozpoczną wspólnie pracę nad szczegółami dotyczącymi przyszłego porozumienia.

Sponsor gali konkursu

sponsor_gali.jpg

Sponsorzy konkursu

zabka sponsor

kie sponsor

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę