piątek, 19 październik 2018 12:46

W utrzymaniu wysokiego poziomu emisji pomoże nowa umowa

Napisał
W utrzymaniu wysokiego poziomu emisji pomoże nowa umowa fot. Emitel SA

Jedna z ogólnopolskich, komercyjnych rozgłośni radiowych podpisała ze spółką Emitel nową, dziesięcioletnią umowę o świadczenie usług transmisji i emisji sygnału programu radiowego w całej Polsce.

Współsygnatariusz umowy, Radio Zet, należy do pionierów transformacji radiofonii w Polsce. Pierwsze emisje pojawiły się już w 1990 r. w Warszawie. Dzięki rozszerzeniu koncesji na nadawanie ogólnopolskie, w 1994 r. Radio Zet zaczęło nadawać w wielu nowych miejscach, z wykorzystaniem unikalnej infrastruktury technicznej Emitel. Poprzednia umowa pomiędzy spółkami obowiązywała od stycznia 2013 r. Eurozet podpisując nową, dziesięcioletnią umowę postawił na sprawdzonego partnera technicznego, o największym doświadczeniu na rynku usług radiofonicznych w Polsce, a przez to gwarancję najwyższej jakości serwisu, który pozwoli na realizację celów biznesowych radia i pozwoli na tworzenie jak najlepszej oferty programowej dla słuchaczy Radia Zet.

- Radio w Polsce ma się świetnie. W dobie zmian technologicznych, rosnącym rynku streamów i mobile, które konsekwentnie zagospodarowujemy, sygnał FM, ze względu na olbrzymią ilość odbiorników, jest cały czas najpopularniejszym źródłem dla odbiorcy. Dlatego ważne jest dla nas, jako jednego z liderów rynku, aby jakość i zasięg sygnału FM Radia ZET były jak najlepsze. W utrzymaniu wysokiego poziomu emisji pomoże nam nowa umowa z Emitelem - mówi Andrzej Matuszyński, prezes grupy Eurozet.

Nowa umowa została zawarta pomiędzy stronami na dziesięcioletni okres obowiązywania nowej koncesji nadawcy. Obejmuje swoim zasięgiem emisje z 55 stacji nadawczych Emitel na terenie całej Polski. Współpraca została rozszerzona o nowe elementy, które zapewnią nadawcy dodatkowe zabezpieczenia sieci dosyłowej i nadawczej. Na wypadek ewentualnych awarii Radio Zet będzie miało w ciągłej dyspozycji rezerwowy sprzęt oraz alternatywne obiekty nadawcze na czas planowanych przerw konserwacyjno-remontowych. Pełna odpowiedzialność techniczna za transmisję sygnału oraz jego emisję w oparciu o wszystkie urządzenia własne Operatora będzie spoczywała na Emitelu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nadawca będzie mógł się skupić na przygotowaniu jak najlepszego programu. Nowa umowa zawiera również możliwość prezentacji treści multimedialnych Grupy Eurozet na platformie telewizji hybrydowej na Multipleksie 8 telewizji naziemnej, którego operatorem jest Emitel.

- Cieszę się, że Grupa Eurozet zdecydowała się skorzystać z usług Emitela przez kolejnych 10 lat. Wzajemne zaufanie, które budujemy od dawna, zaowocowało znacznie szerszym zakresem współpracy, który przewiduje nowa umowa. Radio Zet stawia na ciągły rozwój w Polsce i cieszę się, że Emitel może wspierać jednego z naszych kluczowych klientów w tych wysiłkach - powiedział Andrzej Kozłowski, prezes Emitel SA.

Sponsor gali konkursu

sponsor_gali.jpg

Sponsorzy konkursu

zabka sponsor

kie sponsor

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę