wtorek, 23 październik 2018 12:50

Jakość raportowania koncernu doceniona przez ekspertów

Napisał
Jakość raportowania koncernu doceniona przez ekspertów fot. freeimages.com

Raport Zintegrowany polskiego koncernu paliwowego i jego Sprawozdania Finansowe po raz kolejny zostały najwyżej ocenione w konkursie „The Best Annual Report 2017”.

PKN Orlen otrzymał najwyższą liczbę punktów w kategorii przedsiębiorstw. Koncernowi przypadła czwarty raz z kolei nagroda specjalna za raport zintegrowany oraz nagroda specjalna za najlepszy raport online. Sprawozdawczość Finansowa Spółki została po raz kolejny wyróżniona  tytułem „The Best of The Best”, przyznawanym firmom, którym co najmniej trzykrotnie udało się zdobyć najwyższe wyróżnienie w tym konkursie.
- Tak wysoka ocena naszych Raportów to oczywiście wielkie wyróżnienie, satysfakcja i jednocześnie potwierdzenie, że Orlen spełnia oczekiwania i utrzymuje najwyższe standardy komunikacji z interesariuszami. Raport Zintegrowany obejmuje oczywiście sprawozdania finansowe, ale to dodatkowo kompendium wiedzy o Koncernie, zarówno w zakresie bieżącej działalności jak i perspektyw i potencjału rozwoju na przyszłość. Szczególne miejsce w publikacji zajmuje opis wpływ społecznego, ekonomicznego i środowiskowego naszej działalności na  otoczenie. – powiedział Rafał Warpechowski, dyr. wykonawczy PKN Orlen ds. Planowania i Sprawozdawczości.
Już po raz czwarty firma zaprezentowała swoją działalność w formule zintegrowanej, łączącej sprawozdawczość finansową z pozafinansowymi aspektami funkcjonowania. Raport Zintegrowany zawiera informacje na temat działalności Grupy Orlen, jej otoczenia rynkowego, regulacyjnego, konkurencyjnego, czy społecznego. Publikacja prezentuje również zasady zarządzania, realizację strategii, ryzyka i szanse, wyniki finansowe oraz trendy i prognozy rynkowe. Niezwykle istotnymi elementami Raportu Zintegrowanego jest przedstawienie modelu biznesowego firmy, a także prezentacja poszczególnych jej kapitałów: finansowego, produkcyjnego, ludzkiego, intelektualnego, społecznego i naturalnego.
Wiele interaktywnych narzędzi ułatwia użytkownikowi dostęp do szukanych w Raporcie Zintegrowanym treści. Orlen, jako partner Programu Dostępność Plus wprowadził w publikacji dodatkowe udogodnienie dla osób niedowidzących - syntezator mowy, który pozwala na odczytanie tekstu znajdującego się na stronie.
Raport Zintegrowany, został opublikowany wyłącznie w wersji online. Układ publikacji prezentowanej w polskiej i angielskiej wersji językowej oraz zawarte w niej treści dotyczące działalności pozafinansowej opierają się na strukturze i wytycznych w zakresie raportowania zintegrowanego, rekomendowanych przez International Integrated Reporting Council oraz wytycznych Global Reporting Initiative G4. .
Organizatorem konkursu The Best Annual Report 2017, który w tym roku odbył się już po trzynasty, jest Instytut Rachunkowości i Podatków. Ranking  promuje raporty roczne o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. Celem konkursu jest kształtowanie dobrych praktyk w sprawozdawczości finansowej spółek publicznych, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa rynku kapitałowego w Polsce.

Sponsor gali konkursu

sponsor_gali.jpg

Sponsorzy konkursu

zabka sponsor

kie sponsor

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę