środa, 31 październik 2018 16:11

Zainwestują w infrastrukturę stołecznej dzielnicy Włochy

Napisał
Apartamenty Bakalarska Apartamenty Bakalarska fot. Radius Projekt

Jeden z czołowych, stołecznych deweloperów, od lat inwestuje w tereny znajdujące się w warszawskiej dzielnicy Włochy.

Po tym jak sukcesem zakończyła się realizacja Apartamentów Bakalarska (zakończono budowę, a sprzedaż przewidywana jest na poziomie 99 proc.), spółka Radius Projekt postanowiła zrealizować w okolicy kolejną inwestycję o podwyższonym standardzie. Nowe osiedle – Apartamenty Raków - powstaje przy ul. Borsuczej i ma składać się z 700. mieszkań wybudowanych w pięciu etapach. Obecnie do sprzedaży wprowadzony został etap trzeci.

Równolegle, po sąsiedzku, na pograniczu Włoch i Ochoty, budowane jest przez Radius Projekt osiedle Nowy Raków. Ta inwestycja wyróżnia się atrakcyjnymi cenami, które mają przyciągnąć przede wszystkim osoby młode, poszukujące swojego pierwszego mieszkania, ale również inwestorów, chcących kupować mieszkania pod wynajem. Mieszkania w tej lokalizacji mają powierzchnię od 27 do 50 mkw., ponieważ deweloper chciał wykorzystać brak małych metraży w najbliższej okolicy.

Radius Projekt nie ogranicza się tylko do budowy samych budynków mieszkalnych, ale inwestuje także w ich otoczenie i lokalną infrastrukturę. Nowe ulice i sieć kanalizacyjna to inwestycje, z których już korzystają mieszkańcy całej dzielnicy. A to jeszcze nie koniec, bo deweloper ma w planach realizację kliku dodatkowych inwestycji wpływających na rozwój okolicy.

- Chcemy, aby nasza działalność inwestycyjna nie kończyła się na terenie osiedli, które budujemy. Bierzemy pod uwagę również lokalne potrzeby. Dlatego planowane przez Radius Projekt przedsięwzięcia będą służyły nie tylko naszym klientom, ale także wszystkim mieszkańcom dzielnicy. Pierwszy cel to poprawa komunikacji drogowej, który chcemy osiągnąć budując lewoskręt z ul. Instalatorów do Al. Krakowskiej. Inwestycja, którą szacujemy na 2, 5 mln zł ma za zadanie rozładować korek na ul. Bakalarskiej i ułatwić ruch w okolicy – mówi Jerzy Kuprijaniuk, współwłaściciel Radius Projekt.

Radius Projekt myśli także o pieszych, dlatego chce wybudować kładkę nad torami z ul. Instalatorów dla pieszych i rowerzystów. Ma ona prowadzić na Ochotę, do Parku Szczęśliwieckiego, aby ułatwić mieszkańcom dostęp do terenów zielonych. W tym też aspekcie planowana jest budowa oczka wodnego przy ul. Fajansowej i realizacja parku z licznymi krzewostanami i elementami małej infrastruktury na dawnych terenach MPO. Realizacja obu przedsięwzięć pochłonie ok. 3 mln zł

- Każda realizowana przez nas inwestycja wiąże się z nakładami na zmiany infrastrukturalne okolicy związane m.in. z modernizacją dróg publicznych czy doprowadzenia brakujących sieci i mediów. Praktycznie w każdym projekcie wnosimy coś dodatkowego dla dzielnicy i lokalnej społeczności. Przykładem jest chociażby wybudowanie na nasz koszt kanalizacji na odcinku 1,5 km w otoczeniu osidla Nowy Raków. Dzięki szykowanym obecnie inwestycjom chcemy poprawić stan komunikacji w okolicy naszych osiedli oraz dostęp do zielonych terenów rekreacyjnych dzielnicy – powiedział Maciej Domżała, współwłaściciel Radius Projekt.

Radius Projekt to grupa kapitałowa, która od ponad 20. lat działa na warszawskim rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Profil biznesowy Radius Projekt obejmuje działalność deweloperską związaną z realizacją inwestycji mieszkaniowych. Od 2012 r. Radius Projekt jest także generalnym wykonawcą inwestycji mieszkaniowych.

Sponsor gali konkursu

sponsor_gali.jpg

Sponsorzy konkursu

zabka sponsor

kie sponsor

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę