sobota, 08 grudzień 2018 12:23

Bezrobocie w Polsce znacznie poniżej europejskiej średniej

Napisał
Bezrobocie w Polsce znacznie poniżej europejskiej średniej fot. freeimages.com

Jak wynika z najnowszego badania Eurostatu, w październiku br. stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 3,8%, tyle samo co w miesiącu ubiegłym.

To znacznie poniżej średniej europejskiej – w październiku stopa bezrobocia w 28 krajach UE wyniosła 6,7%, a w krajach strefy euro – 8,1% - poinformowało ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej.

Tym samym Polska znalazła się na 6. miejscu jeśli chodzi o najniższe bezrobocie w krajach Unii Europejskiej. Ranking ten otwierają Czechy ze stopą bezrobocia na poziomie 2,2%, a zamyka Grecja 18,9% w sierpniu br.). Średnia dla krajów Unii Europejskiej to w październiku br. 6,7% (w strefie euro 8,1%).

W październiku br. według Eurostatu w Polsce było 653 tys. bezrobotnych, o tysiąc mniej niż miesiąc wcześniej. W październiku 2017 r. było ich 777 tys., a stopa bezrobocia wynosiła 4,5%. To znaczny spadek, który dobrze świadczy o kondycji rynku pracy w Polsce.

W porównaniu z rokiem ubiegłym zmniejszyła się również liczba młodych bezrobotnych. W październiku 2017 r. bezrobotnych w wieku poniżej 25 lat było 192 tys. (stopa bezrobocia na poziomie 14,5%). W październiku br. było ich 163 tys. (12,7%).

Według Eurostatu bezrobotni to osoby w wieku od 15 do 74 lat pozostające bez pracy, będące w stanie podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni i poszukujące pracy w ciągu ostatnich 4 tygodni.

Sponsor gali konkursu

sponsor_gali.jpg

Sponsorzy konkursu

zabka sponsor

kie sponsor

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę