czwartek, 13 grudzień 2018 22:11

Zima nie sprzyja przewlekle chorym

Napisał
Zima nie sprzyja przewlekle chorym fot. freeimages.com

Znane jest powiedzenie, że najlepszym lekarstwem jest „dawka lekarza”. Jeśli jest ona niewystarczająca, cierpią na tym chorzy i dają to odczuć opiekującemu się nimi personelowi – mówi Ryszard Zając, dyr. naczelny Diaverum Polska w rozmowie z Polska. The Times.

W jego przekonaniu zmiany temperatur i zimno w okresie zimowym są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych i przewlekle chorych. Niskie temperatury mogą podnosić ciśnienie tętnicze i zaostrzać chorobę niedokrwienną serca. Zwiększa się ryzyko zawału. Mróz jest niekorzystny także dla skóry i stawów, zaostrza niektóre choroby. Najgorsze są jednak szybkie zmiany temperatury, do których organizm nie ma czasu się przyzwyczaić i dostosować.

W rozmowie poruszany jest także coraz bardziej doskwierający w polskiej służbie zdrowia problem niedoborów kadrowych. W odniesieniu do swojej firmy, Diaverum, Ryszard Zając przyznaje, że „obecnie są miejsca, gdzie doskwiera nam brak personelu medycznego. - Nie jest on jednak tak dramatyczny, aby standardy leczenia były zagrożone - mówi dalej. - Ze względu na wielkość firmy i obecność w wielu regionach Polski, w trudnych sytuacjach wspomagamy się personelem medycznym z placówek gdzie aktualnie nie mamy problemów kadrowych. (...)Utrzymanie wysokich standardów i komfortu leczenia jest dla nas jednak najważniejsze i w tym względzie nie idziemy na żadne kompromisy.

Zdaniem Zająca „zwiększenie wynagrodzeń i poprawa warunków pracy oraz dostępności do najnowszych terapii ograniczy chęć emigracji lekarzy oraz zwiększy atrakcyjność zawodu pielęgniarstwa, co powinno wpłynąć pozytywnie na liczbę chętnych do nauki i podejmowania w nim pracy”.

Sponsor gali konkursu

sponsor_gali.jpg

Sponsorzy konkursu

zabka sponsor

kie sponsor

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę