czwartek, 31 styczeń 2019 15:36

W planach sieci medycznej kolejne inwestycje

Napisał
W planach sieci medycznej kolejne inwestycje fot. Grupa LUX Med

Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy wiodąca prywatna sieć usług medycznych dokonała znaczących inwestycji w Poznaniu, Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Inowrocławiu. W ramach konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju utworzono trzy nowe placówki, umożliwiające obsługę pacjentów zgodnie z najwyższymi standardami, a w dwóch już istniejących poszerzono zakres usług o badania metodą rezonansu magnetycznego. W planach są kolejne inwestycje.

W styczniu Lux Med Diagnostyka otworzyła nową placówkę przy ul. Wichrowej 1A w Poznaniu, w której badania wykonywane są za pomocą rezonansu Siemens Magnetom Avanto 1,5T, gwarantującego wysoką jakość diagnostyczną obrazów. W pierwszych dniach lutego zostanie tam uruchomiony również tomograf komputerowy. Z kolei w Gdańsku, na ul. Wileńskiej 44, Grupa otworzyła nową pracownię rezonansu magnetycznego. W placówce pacjenci mogą wykonać też badania tomografii komputerowej, USG i RTG.

Pod koniec ub. roku Lux Med uruchomił pracownię rezonansu magnetycznego na terenie Szpitala Bielańskiego w Warszawie. W placówce, do dyspozycji pacjentów i personelu, są obecnie dwa aparaty rezonansu magnetycznego. W tym samym czasie działająca w Inowrocławiu pracownia Lux Med Diagnostyka przeniesiona została do nowej lokalizacji przy ul. 59 Pułku Piechoty 6. Badania wykonywane są tam aparatem Philips Intera 1,5T. Nowa pracownia została otworzona również we Wrocławiu, przy ul. Legnickiej 55F.

Konsekwentnie rozwijamy nowoczesną infrastrukturę diagnostyczną. Nasi pacjenci mogą korzystać z kolejnych usług wysokiej jakości. W planach mamy kolejne inwestycje – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Badania w placówkach Lux Med Diagnostyka można wykonać zarówno prywatnie, jak i na NFZ. Pacjentom zapewniamy komfortowe warunki i szybkie terminy wizyt. Co ważne, wynik badań można odebrać przez internet i nie ma konieczności ponownej wizyty w placówce – mówi dr n. med. Jarosław Minkowski, dyrektor zarządzający Lux Med Diagnostyka. – W naszych pracowniach rezonansu magnetycznego możemy przeprowadzić szeroki zakres badań, w tym m.in. badania głowy, kręgosłupa, układu kostno-stawowego, artrografii, szyi, klatki piersiowej, jamy brzusznej, cholangiografii, miednicy mniejszej, tkanek miękkich i badań naczyniowych – dodaje Minkowski.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.

Sponsor gali konkursu

sponsor_gali.jpg

Sponsorzy konkursu

zabka sponsor

kie sponsor

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę