wtorek, 05 luty 2019 14:07

Dziennikarski Bal na Foksal

Napisał
ubiegłoroczny Bal SDP na Foksal ubiegłoroczny Bal SDP na Foksal fot. facebook SDP

Pierwszą taką imprezę Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zorganizowało rok temu. Bal Dziennikarzy na Foksal ma nawiązywać do tradycji przedwojennych. Poprowadzą go Anna Popek i Krzysztof Skowroński.

A impreza odbędzie się 2 marca na zwieńczenie karnawału - poinformował portal opinie.kurier365.pl. O oprawę muzyczną zadbają zespół Artura Grudzińskiego i Marek Sierocki. - Rozpoczęliśmy tym samym nową tradycję dla środowiska dziennikarskiego, zrzeszonego w SDP, ale zapraszamy na to wydarzenie wszystkich zajmujących się tym zawodem oraz naszych przyjaciół. Nie ma ścisłego rozgraniczania – mówi Anna Popek.

- Pani Maria Barbasiewicz, znakomita historyczka i pisarka, powiedziała, że przedwojenne bale były najbardziej ekskluzywne  w Polsce w kwestii manier i towarzystwa. Chcemy nawiązać do tamtych czasów. Uważamy, że ludzie wpływający na opinię publiczną sami powinni wiedzieć jak się bawić i zachowywać. W takim gronie osób chcemy pożegnać karnawał. Będą goście z zagranicy, bowiem zostaną po konferencji organizowanej przez SDP. Oprócz ich będą ludzie, którzy po prostu czują się dobrze w swoim towarzystwie – nie zabraknie postaci z środowisk adwokatów, biznesmenów, intelektualistów, pisarzy, czy też przedsiębiorców – zapowiada dziennikarka.

Impreza odbędzie się w restauracji Villa Foksal, tuż obok siedziby SDP. Część pieniędzy zebranych z biletów zostanie przekazana na Fundację Solidarności Dziennikarskiej.

- Rozpoczniemy od tradycyjnego Poloneza. Potem schodzimy do restauracji Villa Foksal. W trakcie balu nie zabraknie walca kotylionowego, każdy będzie musiał znaleźć osobę do zatańczenia. Oprócz tego przeprowadzimy loterię wizytówkową. Podobnie jak rok temu będzie znakomite jedzenie, które daje paliwo do zabawy na parkiecie, a wystarczą dwie, trzy piosenki i znajdą się chętni do tańca – nikt się nie ociąga. Poszczególne rzeczy będą zapewnione przez sponsorów, dla których ten bal to także okazja do pokazania się. Będzie także wystawa zdjęć szlachetnych sreber, a niektóre wyroby z firmy Hefre będą dekoracją na stołach. Zapewniony jest również stół z wędlinami domowymi – mówi Anna Popek.

- Wydaje mi się, że tradycja takich spotkań jest potrzebna, by móc porozmawiać spokojnie bez politycznych sporów w tle i nerwów – reasumuje. Bal na Foksal odbędzie się 2 marca 2019 r., w sobotę. Początek zaplanowany jest na godzinę 19, zabawa do białego rana. Organizatorzy przewidują obecność około dwustu osób.

Sponsor gali konkursu

sponsor_gali.jpg

Sponsorzy konkursu

zabka sponsor

kie sponsor

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę