czwartek, 07 luty 2019 15:40

Wyróżnieni jako Najbardziej Wiarygodny Inwestor Zagraniczny w Polsce

Napisał
od l. Marco Lupo, wiceprezes Leonardo i Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. A. Smitha od l. Marco Lupo, wiceprezes Leonardo i Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. A. Smitha fot. Leonardo

Jak już wcześniej informowaliśmy Agencja ISBnews przyznała w końcu stycznia br. nagrody i wyróżnienia „Najbardziej Wiarygodnym w Polskiej Gospodarce”. Łącznie 15 firm otrzymało dziewięć nagród i sześć wyróżnień.

W tej ostatniej grupie znalazł się włosko-brytyjski koncern Leonardo, producent śmigłowców, właściciel m.in. polskich zakładów PZL-Świdnik.

Według koncernu wyróżnienie to wzmacnia dotychczasową mocną pozycję Leonardo w Polsce, gdzie spółka zatrudnia około 3 tys. wysokokwalifikowanych pracowników i do tej pory zainwestowała około 900 mln zł. Ponadto cieszy się ugruntowaną współpracą z polskim MON dzięki dostawom produktów i technologii, m.in. śmigłowców, samolotów szkoleniowych M-346 czy wież HITFIST 30 mm.

Wyróżnienie Leonardo dokonane przez redakcję ekonomiczną agencji informacyjnej ISBnews jako „Najbardziej Wiarygodny Inwestor Zagraniczny w Polsce” przyznano za dotychczasowe inwestycje koncernu w rozwój polskiego przemysłu zbrojeniowego. Najważniejszym dokonaniem był jednak transfer nowoczesnych technologii i własności intelektualnej, które umożliwiły zaangażowanie Polski w realizację zaawansowanych technologicznie projektów lotniczo-obronnych.

Marco Lupo, wiceprezes Leonardo, Szef Biura Korporacyjnego Leonardo w Polsce, powiedział: - Jesteśmy dumni, że wkład Grupy Leonardo w rozwój polskiego przemysłu obronnego został doceniony. Cieszymy się, że nasze dotychczasowe inwestycje i zaangażowanie przyniosły wiele korzyści polskiej gospodarce. Nie byłoby to możliwe bez wkładu naszych polskich pracowników, którzy są dla nas ogromną wartością, ale również bez bliskiej współpracy z polskimi partnerami. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za to wspaniałe wyróżnienie.

Spółka Leonardo jest aktywna na polskim rynku od lat nie tylko w sektorze śmigłowcowym. W grudniu 2018 r. polskie Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o zakupie kolejnych czterech samolotów szkolenia zaawansowanego M-346, powiększając tym samym flotę tych maszyn do 16. egzemplarzy i stając się drugim największym klientem eksportowym M-346 na świecie. Leonardo jest też częścią konsorcjum Eurofighter - największego europejskiego programu współpracy wojskowej - a jednocześnie - liderem polskiej kampanii eksportowej tego najbardziej zaawansowanego technologicznie samolotu bojowego świata.

Koncern od dawna współpracuje też z Polską Grupą Zbrojeniową (PGZ) w ramach programu Rosomak dla Sił Zbrojnych RP (dostawa wież bojowych Hitfist kal. 30 mm), a także dostarcza szereg naziemnych systemów obronnych, takich jak część naziemna systemu włoskich satelitów obserwacyjnych COSMO-SkyMed, radary wczesnego ostrzegania oraz systemy nadzoru wybrzeża, tym samym znacznie poprawiając bezpieczeństwo Polski.

Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się pod koniec stycznia br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Nagrody przyznano po raz pierwszy. Patronat honorowy nad galą objęli: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Przedstawiciele tych urzędów i fundacji oraz redakcji ISBnews zasiadali w kapitule wyróżnień „Najbardziej Wiarygodnych w Polskiej Gospodarce”.

Sponsor gali konkursu

sponsor_gali.jpg

Sponsorzy konkursu

zabka sponsor

kie sponsor

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę