wtorek, 12 marzec 2019 12:29

Polskie pociągi dla czeskiego przewoźnika

Napisał
pojazd Elf.eu dla RegioJet pojazd Elf.eu dla RegioJet fot. Pesa SA

Siedem elektrycznych, kolejowych zespołów trakcyjnych Elf.eu będzie wozić pasażerów w czeskim regionie Usti.

Dostarczenie takich elektrycznych zestawów elektrowozów z wagonami objął kontrakt podpisany w polskiej ambasadzie w Pradze między polskim producentem Pesa SA i największym prywatnym przewoźnikiem kolejowym w Czechach RegioJet. Łączna wartość kontraktu wynosi ponad 84 mln zł, a pojazdy zostaną dostarczone do Czech w drugiej połowie 2021 r. i będą wozić pasażerów regionu Usti od grudnia 2021 r. Umowa jest konsekwencją wygranego przez RegioJet przetargu na obsługę połączeń kolejowych na liniach U5, U7 i U13 w czeskim regionie Usti.

Według Radima Jančury, prezesa i właściciela Regiojet Inc.,: - przedstawiliśmy Regionowi Usti atrakcyjną cenowo obsługę połączeń nowoczesnymi zestawami elektrycznymi. Pojazdy te będą bardziej ekonomiczne w eksploatacji i przyjazne dla środowiska, komfortowe i dające podróżującym nowe usługi, jak choćby bezpłatny dostęp do internetu. Jestem przekonany, że podobnie jak na innych liniach obsługiwanych przez Regio Jet także w regionie Usti nastąpi wzrost liczby pasażerów korzystających z przyjaznego dla środowiska transportu kolejowego.

Prezes Pesa SA, Krzysztof Sędzikowski, stwierdził: - osiem lat temu, 17 marca podpisaliśmy w Pradze umowę na dostawę spalinowych LINK. Przez Czechy LINKi wjechały do Europy, teraz wożą pasażerów w Niemczech. Dzisiaj podpisujemy umowę na dostawę elektrycznych Elfów dla RegioJet. Mam nadzieję, że te pojazdy spełnią oczekiwania czeskich pasażerów, a potem wjadą do Europy. W pewnym sensie dla PESA Czechy stają się drogą na wymagające europejskie rynki.

Dla podwyższenia komfortu podróży i bezpieczeństwa pasażerów w dostarczanych Czechom pojazdach przewidziano: klimatyzację, WiFi, uchwyty dla rowerów, miejsca na wózki inwalidzkie lub większy bagaż, monitoring, automaty biletowe, kącik dziecięcy, a w strefie wejścia/wyjścia pojemniki umożliwiające separację śmieci. 

Sponsor gali konkursu

sponsor_gali.jpg

Sponsorzy konkursu

zabka sponsor

kie sponsor

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę