środa, 05 luty 2014 10:44

Tadeusz Mosz nie żyje

Napisane przez OKI
Tadeusz Mosz nie żyje http://www.tokfm.pl

W wieku 60. lat zmarł Tadeusz Mosz, znany i ceniony dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny, który o zawiłościach świata gospodarczego potrafił opowiadać w sposób przystępny i zrozumiały, za co otrzymał wiele nagród. Od lat związany był z Radiem TOK FM.

Z pasją i dużą swadą tworzył i prowadził programy ekonomiczne. Miał ambicję opowiadać o ekonomii tak, aby każdy wiedział o co w tym wszystkim chodzi. Potrafił też skutecznie zarażać swoim entuzjazmem do przybliżania wiedzy o ekonomii i finansach. Stworzył ponad trzy tysiące programów telewizyjnych i radiowych o tematyce społeczno-ekonomicznej. Był pełen życia i energii. Wielka szkoda.

W 2002 roku otrzymał "Ostre pióro" - prestiżową nagrodę przyznawaną przez Business Centre Club i  tytuł "Dziennikarza roku", przyznawany przez miesięcznik "Twój Pieniądz". W 2003 roku otrzymał Medal Europejski, którym nagrodzono także jego program "Plus Minus". W 2004 roku otrzymał tytuł "Dziennikarza gospodarczego roku" przyznawany w konkursie "Finansista Roku".

Kapituła Konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania" w 2011 roku, w III edycji konkursu przyznała dwie Nagrody Dziennikarskie. Jednym z nagrodzonych dziennikarzy był Tadeusz Mosz, prowadzący program „EKG-Ekonomia, Kapitał, Gospodarka" za zasługi w nagłaśnianiu promocji pozytywnych rozwiązań z zakresu polityki pracowniczej. W 2011 roku wszedł również do Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. W tym samym roku współprowadził debatę Leszek Balcerowicz versus Jacek Rostowski.

Tadeusz Mosz od 1980 r. związany był z Telewizją Polską. W swojej karierze tworzył m.in. programy "Jak jest, jak może być, jak być powinno, czyli jak przekształcić system centralnie planowany w rynkowy", "Otwarte studio" czy "Giełda".

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

esportinfo logo 300

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę