czwartek, 01 sierpień 2019 14:20

Pracodawca Godny Zaufania promuje

Napisał
Pracodawca Godny Zaufania promuje fot. arch.

Według analityków do 2030 roku w Polsce ma brakować 4 mln pracowników. To tak apokaliptyczna wizja, że trudno sobie taką sytuację wyobrazić. Niemniej, z pewnością, w najbliższych latach, co odczuwalne jest już teraz, najważniejszym wyzwaniem dla przedsiębiorstw jest kapitał ludzki.

Brak odpowiednich pracowników stanowi obecnie najpoważniejszą barierę rozwoju - uważa Juliusz Bolek, Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. Dobrzy, zaangażowani pracownicy, z odpowiednimi kwalifikacjami, już dziś są najważniejszą wartością przedsiębiorstwa. Ci biznesmeni, który są tego świadomi mają większą szansę na odniesienie rynkowego sukcesu, od pozostałych. Trzeba być też świadomym, że, w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na pracowników, rośnie presja płacowa. Wprowadzenie przez rząd minimalnych wynagrodzeń sprawiło, że zaczęły one rosnąć. Po pierwsze co roku podwyższana jest ta ustawowa kwota, a poza tym każdy chce zarabiać więcej niż minimum. To potęguje presję płacową.

Ta sytuacja sprawia, że biznesmeni zaczynają w wielu sektorach gospodarki konkurować nie tylko o jak najlepsze towary i usługi, ale również oferowane warunki pracy, albowiem kryterium dobrego pracodawcy to nie tylko wynagrodzenie. Ta rywalizacja jest tylko niewidoczna dla konsumentów czy szerzej nawet dla opinii publicznej. Organizowany od 2008 roku konkurs „Pracodawca Godny Zaufania” ilustruje jak zmieniał się rynek pracy w Polsce. Dorobek tego przedsięwzięcia pokazuje także w jaki sposób można wygrywać rywalizację na rynku pracy, innymi instrumentami niż tylko wynagrodzenie.

Przedsiębiorstwa nagrodzone tytułem „Pracodawca Godny Zaufania” w pozytywny sposób wyróżniają się na rynku pracy. Nagroda jest bardzo czytelnym sygnałem dla osób szukających zajęcia w dobrym przedsiębiorstwie. Dla wyróżnionych jest to także istotne narzędzie promocyjne w zabieganiu o pozyskanie pracowników. Biznesmeni mogą je także wykorzystywać w całej strategii budowania wizerunku przedsiębiorstwa. W czasach kiedy coraz większą rolę zwraca się na społeczną odpowiedzialność biznesu jest to coraz bardziej istotne.

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

esportinfo logo 300

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę